Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadczynność tarczycy a bóle brzucha


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 26 lat i od 7 choruję na chorobę Gravesa Basetowa. W roku 2008 brałam izotop jodu. Od tego czasu nie leczyłam nadczynności choć na wynikach badań krwi była ona widoczna. Nie przeszkadzała mi w codziennym funkcjonowaniu więc nie zgłaszałam się do lekarza. Teraz nastąpiło zaostrzenie choroby i równolegle zaczęły mi dokuczać bardzo sine bóle brzucha. Z gastroskopii wyszła nadżerka w żołądku i zapalenie refleksowe przełyku. Zanim powiązano to z nadczynnością gastrolog zrobiła mi badania pod kontem wątroby pęcherzyka i trzustki. Wszystkie wyszły w normie poza bilirubina całkowita i bezpośrednią. Mam od trzech tygodni dziwnie ciemny mocz. Jeden z lekarzy powiedział, ze bilirubina może się podnosić w przebiegu nadczynności. Czy to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Być może wpływ na podwyższenie poziomu bilirubiny ma nadczynność tarczycy, a być może jest to zespół Gilberta &#8211* jest to łagodne zaburzenie w zakresie metabolizmu bilirubiny na tle genetycznym. Oczywiście wskazane jest, aby lekarz potwierdził, że przyczyną stwierdzonego podwyższenia bilirubiny jest właśnie zespól Gilberta (konsultacja u hepatologa) lub nadczynność tarczycy przez specjalistyczne badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×