Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból żeber podczas dotyku


Gość junkie

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu zauważyłam, że bolą mnie żebra podczas dotyku i ucisku. Wybrałam się na pogotowie (nie mieszkam w Polsce), ale tam doktor bez badania popatrzył mi w oczy, stwierdził, że to sprawy ortopedyczne i odesłał z kwitkiem. Następnego dnia wybrałam się do lekarza rodzinnego. Miałam wykonane USG jamy brzusznej - wszystko ok, RTG płuc- również w porządku, badania krwi w porządku. Kolej na ortopedę, który nacisnął, coś przeskoczyło i stwierdził, że ok. Po moich prośbach zdecydował się zrobić RTG kręgosłupa. Wszystko ok- delikatna skolioza. Dwa dni temu źe spałam, obudziłam się z bólu. Rano *pomacałam* to miejsce i bardzo bolało. Sprawa dotyczy końcówek dolnych, lewych żeber (VII i VIII). Są lekko opuchnięte i w tym miejscu boli. Dodam tylko, że nie boli podczas ruchu, skrętów tłuowia czy kaszlu. Tylko podczas mocniejszego dotyku, więc chyba neuralgia i zapalenia chrząstek międzyżebrowych odpada. Proszę o rady, bo nie bardzo wiem do jakiego lekarza pójść a sprawa mnie dosyć mocno niepokoi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Nie wiem dlaczego i na jakiej podstawie wyklucza Pani neuralgię nerwów międzyżebrowych czyli samoistne podrażnienie nerwów międzyżebrowych. I objawy i wykluczenie przyczyn morfologicznych Pani dolegliwości mogą wskazywać właśnie na taką przypadłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×