Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból promieniujący od jądra do prawej strony podbrzusza


Gość Janeg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Borykam się z następującym problemem: kiedy miałem 17 lat miałem torbiel na najądrzu prawego jądra, która została usunięta chirurgicznie. Obecnie mam 21 lat i jakieś 2 tyg temu złapał mnie na 30 sekund ból prawego jądra taki jaki toważyszył wcześniejszej przypadłości, lecz nie ukrywajmy - przeszedł szybciej. Teraz pojawiły mi się *dziwne* bóle - raz od strony jądra, raz od prawej strony podbrzusza w miejscu gdzie miałem wycinany wyrostek ( bardzo dawno temu ). Normalnie w ciągu dnia kilkukrotnie czuje ten lekki tępy ból, ale oprócz tego bardzo szybko męczą mi sie nogi, do tego stopna, że nie moge zejsc po schodach, bo czuje sie jakbym dopiero co sprintem przebiegł ze 2km Oo nie boli mnie przy oddawaniu moczu, kiedy dotykam jądra też nie boli zbyt specjalnie, nie jest ono powiekszone jak przy torbieli, bo wtedy było ogromne, obecnie jest rozmiarów lewego, bóle pojawiają się niezależnie od tego czy leżę, siedzę, odpoczywam czy pracuje fizycznie, we wzwodzie czy w trakcie stosunku, towazyszą mi ot tak w ciągu dnia od jakichś 4 -5 dni, co to może być? Byłem z tym u lekarza internisty, pouciskał mnie, powstrząsał i stwierdził że przepukliny nie czuje, ale mówił coś o kanale pachwinowym... nie wiem z czym to wiązać, czy z jądrem, czy z przepukliną, proszę o pomoc i poradę bo oszaleć idzie u mnie ostatnio ze zdrowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Bez bezpośredniego badania na pewno nie określę co może być powodem tychże dolegliwości. Radziłbym w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem, gdyż takie objawy mogą wskazywać np. na tworzącą się przepuklinę pachwinową, szeroki kanał pachwinowy z podrażnieniem otrzewnej. Chirurg po bezpośrednim badaniu określi stan pachwiny i ewentualnie zaleci dodatkowe badania celem pogłębienia diagnostyki np. USG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×