Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tkliwość żołędzi penisa po usunięciu stulejki


Gość Porto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam taki problem iż jestem po zabiegu stulejki, miałem zabieg 3 dni temu, miałem problem żeby główka wyszła, teraz wmiare wychodzi tak średnio ( myslę że to problem przez to że mam dalej szwy rozpuszczalne ) ale do rzeczy, moja główka czy tam żołądź jest strasznie czuła na dotyk, jak dotkne to cholernie boli, lekarz przypisał mi maść ale no nie potrafie dotknąć bo za bardzo boli, maść nazyywa się Betnovate, nie mam pojęcia co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Powoli taka nadwrażliwość zaniknie, ale niestety potrwa to jeszcze nawet kilka miesięcy. Wycofywanie będzie wolne i systematyczne. Najlepiej w takim wypadku zastosować żele lub maści na bazie środków znieczulających (np. lignokainy). Takie preparaty są dostępne na receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem ma niemal kazdy to przeszedl taki zabieg. Odpowiedz jest na to prosta - ołowek w zeby i niestety trzeba sie chwile pomeczyc, sam to mialem, a nawet jeszcze troche mam. Glowka zaleznie od podraznien i dotyku, bedzie tracila swoja wrazliwosc, takze uzbrój sie w cierpliwosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff Ventu czyli że nie musze smarować żołędzia jak tak bardzo mnie boli prawda? Bo dostałem maść betnovate żeby smarować ale no nie moge bo nie potrafię dotknąć żołędzia.. czyli do jakiego czasu może trwać wrażliwość członka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnie bywa, ja staralem sie przez dzien lub dwa nosic w spodenkach by delikatnie ocieral sie, no i z dnia na dzien skutkuje to poprawa. Zmienilem takze nastawienie wzgledem tego i usilnie smaruje czy dotykam. Wydaje mi sie, ze nawet trzymanie w opatrunku skutkuje tymi delikatnymi podraznieniami i w ten sposob sie wlasnie dostosowuje :). Co do twojego smarowania to nie wiem jak zalecil Ci lekarz , ale ja na przyklad smaruje wylacznie okolice szwów i obrzeku, co do zoledzia - nie otrzymalem takiego wymagania by smarowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocierac samoistnie, wkladasz na niego np. bandaz ale tak by glowka- zoladz delikatnie wystawala i wkladasz do spodenek jakis mozliwie przwiewnych, lekkich , bez majtek w rzeczy samej. No i rozchodz sie tu i tam spowrotem od kuchni do pokoju itd. Bedzie bolalo z kazdy krokiem ale dzieki temu wrazliwosc bedzie spadala. I po niedlugim czasie bedzie gotowy do dotykania, Oczywiscie mowie to ze swojego punktu widzenia. Bo sam tak robilem i poki co gdy robie oklady z rivanolu to poprzestaje na tym. Wazne by probowac go * draznic* delikatnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zoledzia nie ma co smarowac, chyba ze lekarz przypisal Ci jakas zajebista masc sterydowa czy inna. Wiec tylko jak piszesz - szwy i okolice . Mam takze pytanie do Ciebie. Jak wyglada u ciebie opuchlizna? Powstal pierscien wokol zoledzia moze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jest wmiare ok, nie mam opuchlizny, wymoczylem główkę ciepła woda i po 5 min cala glowka jest możliwa do smarowania, ventu wolę narazie nie naciągać tak aby przyzwyczaił się być na wierzchu, jak zejdą mi szwy to go naciągne, zakleje czymś na brzuchu i ok :) tylko nie wiem jak długo szwy się rozpuszczają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×