Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Siniaki po plastyce napletka


Gość Vova

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem 1,5 msc. po zabiegu plastyki napletka. Pod miejscem skrócenia napletka na skórze pozostały siniaki (tak to się nazywa?) w każdym razie ciemno czerwone nieregularne plamy po całym obwodzie. Czy one zejdą całkowicie ? Czym mogę przyspieszyć proces gojenia - jak? Bardzo proszę o pomoc. Wyglada to mało estetycznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Takie zmiany zazwyczaj już po kilku tygodniach powinny się wchłonąć. Aby przyspieszyć ten proces najlepiej użyć żelów lub maści na bazie heparyny (np. Lioton 1000) stosowanych często najlepiej 4 lub 5 razy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze, dokładnie mówiąc miałem zabieg jeden raz a po ok 2 miesiącach jeszcze raz był powtarzany. Po pierwszym zabiegu tez były takie siniaki i zaczerwienienia - po drugim zabiegu skóra przeszła powtórnie tą samą mękę a wiec zaczerwienienia się wzmogły. Co prawda po pierwszej operacji nie stosowałem żadnych kremów i siniaki się nie wchłonęły - teraz smaruje jak Pan zaznaczył heparyną ale wchłania się to bardzo wolno - choć na pewno jest lepiej. Czy skóra w tym miejscu powróci kiedyś do normalnego stanu tj kolorytu ? Tak z ciekawości zapytam co jest przyczyną takich plam ? Czy to wynika z silnego ukrwienia miejsca tutaj i zawiązywania żył podczas zabiegu ? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem zabieg jeden raz a po ok 2 miesiącach jeszcze raz był powtarzany. Po pierwszym zabiegu były takie siniaki i zaczerwienienia - po drugim zabiegu skóra przeszła powtórnie tą samą mękę a wiec zaczerwienienia się wzmogły. Co prawda po pierwszej operacji nie stosowałem żadnych kremów i siniaki się nie wchłonęły - teraz smaruje trochę heparyną (czasem po kilka razy dziennie) ale wchłania się to bardzo wolno - choć na pewno jest lepiej. Czy skóra w tym miejscu powróci kiedykolwiek do normalnego stanu tj kolorytu ? Tak z ciekawości zapytam co jest przyczyną takich plam ? Czy to wynika z silnego ukrwienia miejsca tutaj i zawiązywania żył podczas zabiegu ? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×