Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trudności w zginaniu ręki po złamaniu kości promieniowej


Gość tomek627

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek627

Witam.Okolo 2 miesiace temu zlamalem nasade blizsza kosci promieniowej po upadku z roweru.Niestety zagipsowano mnie na 3 tyg ,zamiast zastosowac stabilizator o czym niestety dowiedzialem sie juz od rehabilitanta..Rehabilitacje podjalem od razu po zdjeciu gipsu.Niestety ze wzgledu na duzy krwiak w obrebie łokcia i brak mozliwosci zginania z powodu silnego bólu,skupilem sie z rehabilitantem na wyproscie.Po 5 tyg. rehabilitacji wyprost juz jest w miare dobry,natomiast zginanie po wchłonieciu krwiaka tj od 3 tygodnia rehabilitacji przez nastepne 2-3 tyg niewiele sie poprawia ,co najwyzej ok 20-30 stopni.Rehabilitant zasugerował ze mozliwe ze zrobiły sie takie zrosty ze trudno bedzie pokonac przez rehabilitacje.Czy jest to możliwe żeby od krwiaka utworzyly sie takie zrosty ze nie da sie reki zgiąc i trzeba operacyjnie je usunac?Ja juz nie wiem co robic,czy dalej probowac przez rehabilitacje czy rzeczywiscie trzeba zrobic zabieg na te zrosty.Z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Tak, takie zrosty mogą powstać jeśli nie doszło do całkowitego wchłonięcia się krwiaka tylko jego zwłóknienia. Trzeba z tym problemem ponownie skonsultować się z ortopedą i to on powinien podjąć odpowiednie decyzje co do dalszego postępowania (utrzymanie rehabilitacji czy rozważenie zabiegu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×