Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po usunięciu mięśniaka macicy metodą laparoskopii


Gość monia-t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Ponad 3 tygodnie temu miałam usunięty duży miesniak 8x6x5 Srodscienny macicy. Czułam się dobrze, blizny w pępku i na podbrzuszu dobrze się goły, sporo się ruszam. Niestety dwa dni temu zaczął mnie bardzo boleć cały brzuch aż do żeber, nie pomagał ketonal. W ambulatorium zostały mi przepisane antybiotyk i czopki do doodbytnicze przeciwzapalne, usg ok. Wieczorem poczulam sie lepiej, ale nastepnego dnia znow wrocily te bole. Co moze byc przyczyna? Czy zbyt duza aktywnosc, schylanie (staram się oszczędzać choć przy 3 latce to trudne, czasami musiałam ja posadzić na ustęp). Dodam że rana przy pępku zaczerwienila się, wydaje się że zaczęła zbierać się ropa, okolica pępka jest bolesna. Staram się więcej odpoczywać, leżeć, ale za 4 dni musze wrócić do pracy. Jaka pozycja jest optymalna? Co ze schylaniem? Czy zastosować bieliznę uciskowa? Wrócić do diety niskotluszczowej (nie stosuję od tygodnia). Pępek zaczęłam smarować balsamem kapucynskim. Bardzo proszę o radę jak wrócić do formy i uniknąć tego bolu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×