Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Hipoechogenne węzły chłonne krezkowe


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mój synek nie dawno kończył 5 lat. Dziś był na USG jamy brzusznej. I niepokoi mnie, że ma powiększone hipoechogenne węzły chłonne krezkowe i wzdłuż aorty w śródbrzuszu - wszystkie mają prawidłowa budowę - jak węzły chłonne odczynowe, pozapalne. Największy ma wymiary 7,5 mm. Ponadto kilka wężłów w okolicy krętniczo-kątniczej o wym. największe do 11x6 mm. Śledziona niepowiekszona dł. 78 mm oraz śledziona dodatkowa 11 mm. P. żółciowy i drogi żółciowe bez zmian w usg. Miedniczka nerkowa w wym. a-p nerki lewej i prawej widoczna wąska.Nerka prawa o wym. 66x29 mm, lewa o wym. 66x28 mm. Pęcherz moczowy gładkościenny. Lekarz który zrobił synkowi USG mówił że to może związane z biegunką lub robaczków czy bakterie. Czy nie jest w porządku i czy trzeba leczyć? Mój synek tydzień temu miał biegunkę przez pieć dni. Pozdrawiam Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Tak powiększone węzły chłonne w zakresie jamy brzusznej są następstwem przebytej biegunki zapewne na jakimś podłożu zakaźnym wirusowym lub bakteryjnym. Radziłbym za jakiś okres kilku tygodniu zrobić kontrolne USG jamy brzusznej, a węzły chłonne na pewno ulegną zmniejszeniu. Oczywiście wynik USG musi bezpośrednio zinterpretować pediatra prowadzący dziecko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×