Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napadowe bóle w nadbrzuszu


Gość basiaM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 37 lat, od ok.1,5 m-ca mam bóle głównie z nadbrzuszu, po lewej stronie pod żebrami, nie jest to stały ból, zdarza się raz-dwa razy dziennie i trwa np.godzinę. Są dni kiedy go nie czuję, ale brzuch jest bolesny w dotyku. Biorę już 3 tyg.IPP, ssanie minęło (bo miałam to na początku), test na Helicobacter ujemny,na krew utajoną ujemny,morfologia w normie,OB w normie,mocz z erytrocytami (5-10)i licznym szczawianami wapnia. Wypróżniam się raczej normalnie, kał nie zmieniony w wyglądzie, czasem po odgazowaniu ból nieco przechodzi, nie chudnę, mam apetyt. Termin do gastrologa dopiero 06.2014,usg nerek - w normie.Usg brzucha dopiero za 3 tyg. Również znamienne jest to, iż po basenie ból mocno się odzywa, czyli w momencie kiedy poruszę mięśniami brzucha (jestem aktywna sportowo więc to nie mięśnie). Po pływaniu nie czuję bólu jako tako, a raczej mam b. obolały brzuch, prawie cały, trudno go wtedy dotknąć i przez następne 2 dni jest b.wrażliwy i czuję sie niefajnie. Proszę o radę, co zbadać jeszcze? Czy może pasożyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bolało bardziej niż zwykle, zaczęło sie po zjedzeniu w pracy 2 bułek żytnich z serem białym, jakieś 1,5 godz.po zaczeło mnie boleć po lewej stronie, ale tak delikatnie. Przyszłam do domu, zjadłam zupę brokułową i godzine później makaron ze szpinakiem i tuńczykiem, ból sie nasilił, taki kłujący jak w kolce. Jak sie położyłam czułam jak przeskakuje mi coś z lewej strony tak jakby w jelicie, i doszły do tego wzmożone gazy. Po ok.3 godzinach ból się zmniejszył prawie całkiem. Dziś od rana czas od czasu lekko czuję ból tam gdzie zwykle czyli z lewej strony. Proszę o radę czy jest sens robić jakies badania np.uczulenie na gluten, kał na candidia czy bakterie? Kiedyś miałam nasilenie po chlebie żytnim na zakwasie, który sama piekę i jest z tych *cięższych* chlebów, pozostałym domownikom nie szkodzi. Dodam, ze staram odżywiać się zdrowo, od 2 lat regularnie biegam, jestem szczupła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałam gastroskopię, mój żołądek jest w dobrej formie, to co poza norma to: *w antrum błona śluzowa neiregularnie zaczerwieniona, obecne sa również pasmowate zaczerwienienia biegnące zbieżnie do odźwiernika*. Czy to może powodować bóle brzucha? Jak to leczyć? czy zwiększenie dawki IPP może pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×