Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jądro hypoechogeniczne bez sygnału przepływu u dziecka


Gość sylvi_a

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakiś czas temu mój synek miał obustronną orchidopeksję jąder. Lewe jądro zostało sprowadzone natomiast prawe zostało umieszczone tuż pod blizną. Konieczny był ponowny zabieg sprowadzenia jadra i teraz jest problem niby mamy to obserwować(brak przepływu), ale ja się zastanawiam czy nie powinniśmy usunąć go. Oto 1-szy opis usg pół roku po zabiegu naprawczym 7.11.2013 Jądra prawidłowej wielkości obydwa umieszczone w mosznie, lewe normoechogeniczne o wymiarach 13x7mm, prawe nieco hypoechogeniczne o nieco nierównych obrysach o wymiarach 14x5mm. W badaniu dopplera w obu jądrach widoczne drobne sygnały przepływu krwi. Z tym usg udaliśmy się na kontrole gdzie powiedziano nam żebyśmy w przeciągu pół roku ponowili badanie usg. I teraz 2-gie usg aktualne z 11.03.2014 Jądra obydwa zlokalizowane w mosznie, lewe normoechogeniczne o wymiarach 15x7mm o gładkich obrysach z pojedynczym drobnym sygnałem przepływu, prawe nieco hypoechogeniczne o nieco nierównych obrysach o wymiarach 16x5mmw badaniu PD bez wyraźnego sygnału przepływu. Dostałam informację na podstawie tych wyników i badań palpacyjnych przez lekarza, który wykonywał zabieg naprawczy, że trzeba czekać do 8 roku życia aby usunąc to jądro które ewidentnie ma małe szanse na aktywność.I na razie co kilka miesięcy obserwować. I teraz moje pytanie brzmi czy jest sens trzymać takie jądro w mosznie i czy przetrzymywanie takiego jądra przez tyle lat nie zagraża życiu mojego dziecka w sensie zezłośliwienia. Czy w ogóle już samo to że jadro jest hypoechogeniczne nie świadczy o tym, że dzieje się z nim coś złego i trzeba to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×