Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie i krew podczas wypróżniania się a polip


Gość Karolina1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karolina1

Witam, mam 20 lat a mój problem zaczął się jakieś 3 lata temu. Początkowo w czasie oddawania stolca czułam tylko pieczenie, potem pojawiła się żywoczerwona krew w sporej ilości. Trwało to dość długo, mimo bólu i krwi nic z tym nie zrobiłam... kilka razy zdarzyły mi się ołówkowate stolce. potem ból minął, krwawienia też.Tylko w czasie oddawania stolca czułam że coś tam jest. W zeszłym tygodniu udałam się jednak w końcu do proktologa. Stwierdził że są hemoroidy i coś co może być wg niego żylakiem albo też polipem dlatego skierował mnie na rektoskopię. Na moje pytanie czy może to być coś poważniejszego stwierdził, że nic złośliwego tam nie ma. Mógł powiedzieć to tylko po to żeby mnie uspokoić czy faktycznie badaniem per rectum mógł jakoś to ocenić? Czy po 3 latach polipy już zdążyłyby przekształcić się w raka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

W zakresie palca w czasie badania per rectum wstępnie można określić czy znajduje się żylak, polip czy też zmiana rakowa. Myślę, że badanie rektoskopowe dokładnie ustali rozpoznanie. W Pana wieku, z Pana objawami i po badaniu przez proktologa wykluczałbym zmianę w postaci raka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×