Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bóle plecówprzy przepuklinie tylnolewobocznej krążka międzykręgowego


Gość Jarek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam 35 lat i od kilku lat miewam bóle kręgosłupa. Nie pracuję ciężko choć w pozycji stojącej, sportów wyczynowo nie uprawiam, czasem pobiegam. Bóle miałem i czasem mam, mógłbym rzecz, że przyzwyczaiłem się do nich. Ostatnio jednak pojawiło się coś nowego, mianowicie. Przebiegłem kilka metrów za synem w dość szybkim tempie i absolutnie nic się nie stało, żaden ból nic!! Rano z łóżka już nie wstałem a na dodatek wykrzywiło mnie w pełnym tego słowa znaczeniu, nie pamiętam w którą stronę ale wyglądałem lepiej niż łuk Robin Hooda. Przy każdej próbie wyprostowania się lub próbie wykonywania jakichkolwiek czynnosći towarzyszył mi niemiłosierny. rwący i głęboki ból. Jako, że samo przyszło i samo poszło, po tygodniu cierpienia notabene. To jednak zmotywowało mnie do wykonania rezonansu magnetycznego, zanim jednak wybiorę się do neurochirurga, może ktoś z Państwa opisze mi jak groźna jest moja sytuacja, może zaleci jakieś ćwiczenia doradzi o wskazaniach i przeciwskazaniach do stosowania. Mam nadzieje, że obejdzie się bez operacji. Z góry dziękuję za pomoc.Opis rezonansu poniżej: Odcinek lędźwiowy kręgosłupa zmiany degeneracyjne w postaci dehydracji i obniżenia krążka międzykręgowego na poziomie L3-4. Przepuklina tylno-lewoboczna krążka na tym poziomie uciska worek opony twardej z modelowaniem korzenia nerwowego w zachyłku bocznym po stronie lewej. Wypuklina centralna krążka L5-S1 modeluje worek opony twardej. Pozostałe krążki bez wypuklin. Stożek rdzenia kręgowego niezmieniony. Wysokość trzonów oraz intensywność sygnału szpiku prawidłowa Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Medicus

Witaj! Z opisu badania wynika, że występują zmiany w obrębie odcinka lędźwiowego jak również na granicy odcinka lędźwiowego i krzyżowego kręgosłupa. Zmiany te uciskają na nerwy oraz worek opony twardej. Najprawdopodobniej są to przyczyny Twoich dolegliwości. Do czasu wizyty u neurochirurga powinieneś nie obciążać nadmiernie kręgosłupa. Na podstawie samego opisu badania trudno jest określić czy będzie konieczna operacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×