Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na policzku


Gość Maja###

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czekam na biopsje guzka, który umiejscowił mi się na policzku, blisko ucha, jest dosyc spory ruchomy i twardy. Mam go od kilku lat, najpierw byl malutki, potem stopniowo rósł, nigdy nie bolał i nie dokuczał. Postanowiłam w końcu iść z tym do lekarza i po badaniu usg i bardzo dołujących komentarzach pani doktor która mi je robiła jestem załamana. Podaję opis usg. Proszę o jakieś Wasze wskazówki, doświadczenia i komentarz do tego wyniku badania. Badanie USG części miękkich Badanie USG szyi: Ślinianki podżuchwowe wielkości prawidłowej, normoechogenne. Po stronie prawej przyusznica wielkości prawidłowej, bez zmian ogniskowych. W okolicy jej górnego bieguna niepowiększony węzeł chłonny z hypoechogenną strefą obwodową 7x4 mm. Po stronie lewej w górnym biegunie przyusznicy hypoechogenny powiększony węzeł chłonny, jednolity 12x7 mm. Przyśrodkowo od bieguna górnego przyusznicy lewej położony na gł. 3 mm od powierzchni skóry hypoechogenny guz lity o wym. 24x11x22 mm. Guz ma torebkę, wykazuje cechy unaczynienia w prezentacji cd. Bocznie od tej zmiany ogniskowej widoczny fragment nienormoechogennej tkanki o śr. 6 mm, która ma echogeniczność porównywalną z echogenicznością miąższu ślinianek. W/w zmiana ogniskowa może być guzem pierwotnym w odszczepionej tkance przyusznicy lewej - do różnicowania z meta w węźle chłonnym. Obraz wymaga BAC. W okolicy podżuchwowej widoczne liczne węzły chłonne dł. do 16 mm. Po stronie lewej za mięśniem mos powiększony węzeł chłonny 23x5 mm. Poza tym kilka węzłów chłonnych wzdłuż naczyń szyjnych do 10 mm. Tarczyca powiększona w zakresie płata prawego. Drobny guzek hypoechogenny w płacie prawym 5x7 mm. Poza tym miąższ tarczycowy prawidłowy. płat prawy o wym 21x22x67 mm, lewy 19x17x54 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Badanie ultrasonograficzne wykazało zmiany w okolicach ślinianki przyusznej a także powiększone oraz zmienione węzły chłonne. Powinnaś spokojnie poczekać na wynik biopsji, gdyż badanie histopatologiczne będzie rozstrzygającym co do rodzaju zmiany. W zależności od wyniku badania będzie zastosowane odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chirurg do ktorego sie wybralam stwierdzil, ze nie ma potrzeby robic biopsji i tym sposobem pozbylam sie juz wczoraj intruza. Stwierdzil, ze wygladalo to jak druga slinianka. Mysli, ze to lagodna zmiana bo byla torebka, zadnych naciekow. Czekam na wyniki badan histopatologicznych. Sam zabieg do przezycia, wszystko poszlo sprawnie, nerwy nienaruszone. Lewy policzek mam mocno spuchniety, biore antybiotyk....Boje sie tych wynikow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×