Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skrzywienie boczne z rotacją kręgów


Gość EWA.M

Rekomendowane odpowiedzi

witam państwa! mam silne bóle kręgosłupa lędzwiowego, nie mogę przewrócić się w łóżku, samemu wstać,zanim wstanę po wielkich trudach i pomocy osób trzecich mija godzina czasu. ból promieniujący do biodra prawego wzdłuż prawego pośladka .delikatny ruch nie teki , a przeszywa mi miednicę i promieniuje do kolan. odebrałam rtg gdzie jest napisane : niewielkie skrzywienie boczne w lewo z rotacją kręgów. zmniejszona lordoza lędzwiowa. nieznaczne zwężenie przestrzeni międzykręgowej l5 - s1. kości stawów krzyżowo - biodrowych w normie. nie wiem co to jest ta rotacja, czyżby mi wypadł dysk? no i chodzi mi też o to zwężenie , co to takiego? bardzo proszę o radę!!! bo ból naprawdę mnie unieruchomił. pozdrawiam i dziękuje za szybką odpowiedz!!!:):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na pogotowiu to dostałam zastrzyk Ketonal i odpowiedź że to Rwa kulszowa no i abym udała się do rodzinnego, na dodatek kazano mi się dużo ruszać - z tym to trafili ... Mam skierowanie na rezonans, ale termin to 13.04. a co do tego czasu ? Tylko zostanie KETONAL w tabletkach - masakra:( Chodzi mi o wyjaśnienie co to jest rotacja tych kręgów no i chodzi mi o to zwężenie? Bo nie bardzo rozumiem te opisy medyczne. Pozdrawiam, i dziękuję za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotacja kręgów jest to przemieszczenie kręgu które powoduje ucisk na korzenie nerwowe i odruchy rdzeniowe. Każdy z kręgów kręgosłupa ma przyporządkowany obszar oddziaływania na poszczególne narządy w organizmie. ucisk spowodowany rotacją kręgu sygnalizuje ból i ogranicza przepływ informacji do mózgu rozpoczynając proces chorobowy tym narządzie za który kręg odpowiada. W wyniku skrzywienia kręgosłupa (zmniejszona lordoza lędźwiowa) z dysków które oddzielają kręgi kręgosłupa robią się kliny co powoduje zwężenie przestrzeni międzykręgowych. Zanim zdecydujesz się na operacje chirurgiczną kręgosłupa, która może skończyć się kalectwem pamiętaj że możesz jej uniknąć. pozdrawiam Witold

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×