Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spłycenie lordozy lędźwiowej i skolioza z cechami sacrum acutum


Gość Helena

Rekomendowane odpowiedzi

Spylecnie lordozy ledzwiowej skolioza lweoboczna cechy sacrum acutum.Zmiany zwyrednieniowe postaci zaostrzenia i wyciagniecia krawedzi zmiany zwyrednieniowe w malych stawach.Dehydratacja krazka m/kregowego na poziomie L4-L5-S1.Nierownosc plytek granicznych.Szerokosc kostynych ograniczen kanalu zachowana.Na poziomie L1-L2 bulging 0,14 cm szerokosc kostynych ograniczen kanalu 2,80 cm.Na poziomie L2-L3 szerokosc kostynych ograniczen kanalu 2,62cm.Na poziomie L3-L4 bulging 0.16cm, szerokosc kostynych ograniczen kanalu 2,70cm.Na poziomie L4-L5 bulging 0,15cm,szerokosc kostnych ograniczen kanalu 2,58cm.Na poziomie L5-S1 bulging 0,17 cm szerokosc kostnych ograniczen kanalu 2,56cm Stozek rdzenia L1.Sygnal stozka rdzenia w normie.Sygnal uwidoczniony czesci krzyzowej w normie. Badanie zostalo wykonane w sekwencjach FSE T1 FSE T2 STIR przegladowe w plaszczyznach strzalkowych osiowych koronalnych w warstwach o grubosci 4mm.Bardzo mnie od jakiegos czasu bola nogi przy chodzeniu nie moge sie schylac.Mam pytanie co ten wynik oznacza i do jakiego mam pojsc lekarza co dalej mam zrobic nie moge juz brac lekow przeciw bolowych mam wrzody zoladka.Mam 44 lata bylam na rehabilitacji ale nadal jak bolalo tak mnie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem lekarzem - ale mam takie same rozpoznanie +(kręgozmyk przedni 1,2cm L5/S1 z przemieszczeniem L5......... Leczyłam sie wcześniej (kregozmyk 0,8) tylko u ortopedy (głównie rehabilitacje), ale przy 1,2 polecił mi znależć neurochirurga - no i czeka co z tego wyniknie. Do bólu w zasadzie sie przyzwyczaiłam. Pozdrawiam i dużo zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×