Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból krzyża przy dehydratacji krążków międzykręgowych


Gość Rafal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 26 lat Od 2001r przynajmniej dwa razy w roku na okres dwóch tygodni nawiedzał mnie nieszczęsny ból krzyża, a w kwietniu tego roku na okres ponad 3 miesięcy dlatego zdecydwalem się na badanie Rezonansem Magnetycznym. -Ból najbardziej odczuwalny podczas siedzenia i próbie powrócenia do pozycji stojącej. -Do tego skurcz mięśnia prawej nogi od pośladka do kolana. -Pracuje fizycznie jako dekarz. Dodam ze 3 tyg. przed samym badaniem ból praktycznie ustąpił ale wyniki nie wydaja mi się za dobre dlatego proszę o pomoc. Co mogę zrobić żeby zapobiec ich nawrotom Z góry dziękuje Rafał Dodam ze 3 tyg przed samym badaniem ból praktycznie ustapił ale wyniki nie wydaja mi sie najlepsze dlatego proszeo pomoc. Co moge zrobic zeby zapobiedz ich nawrotom Badanie wykonanow w sekwencjach SE T1 ,T2, w przekrojach poprzecznych , strzalkowych. Spłycenie fizjologiczne lardozy. Cechy dehydratacji krażków miedzykręgowych na poziomie L4-5 i L5-S1 Poziom L3-4: szerokołukowe tylne poszerzenie krążka międzykręgowego na ok 4mm, ze zwężeniem zachyłków bocznych i niewielkim dolnego piętra otworów miedzykręgowych. Poziom L4-5: szerokołukowe tylne poszerzenie krażka międzykregowego na ok.4mm, ze zwężeniem zachyłków bocznych, zwłaszcza lewego, i niewielkim dolnego pierta otworu międzykręgowego lewego. Poziom L5-S1: tylna pośrodkowa z prawostronną lateralizacją protruzja jądra miażdżystego na ok. 5-6 mm, ze zwężeniem zachyłków bocznych, i uciskiem prawego korzenia nerwowego (S1). Stożek końcowy na poziomie Th12. Sygnał strożka końcowego, workaoponowego i sruktur ogona końskiegow normie. Sygnał i wysokość trzonów kregów w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×