Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Centralno prawoboczna przepuklina krążka uciskająca worek oponowy


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Witam. Dzisiaj odebrałam wyniki z rezonansu. Wyglądają one tak: Na poziomie L1-2 krążek nieco spłaszczony bez wypukliny. Na poziomach L2-3, L3-4 krążki w normie. Na poziomie L4-5 duża centralno-prawoboczna przepuklina powodująca wyrazne modelowanie worka oponowego i zwężenie zachyłka bocznego prawego. Na poziomie L5-S1 duża centralno-lewoboczna przepuklina powodująca wyrazne modelowanie worka oponowego i zwężenie zachyłka bocznego lewego. Poza tym obrazy bez uchwytnych zmian patologicznych. Jak mam rozumieć ten opis i czy w takim przypadku stosuje sie operacje. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałam ten sam problem tj duże przepukliny na poziomie L5S1 ( centralna) oraz na L4...jest to wskazanie do zabiegu operacyjnego gdyż przy kolejnych *przeciążeniach * danego odcinka kręgosłupa przepuklina ta może wypaść zupełnie i spowodować bardzo poważne komplikacje...Mnie konsultowało kilku neurochirurgów i wszyscy byli zgodni w kwestii słuszności wykonania zabiegu...Po zabiegu dość długo dochodzi się do siebie - nie można przebywać w pozycji siedzącej - ja miałam zabieg w sierpniu, a dopiero w pażdz. / listopadzie zaczełam siadać w pozycji krzesełkowej...ważna jest również rehabilitacja ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Agnieszka: Na poziomie L4-L5-S1 występują przepukliny jądra miażdżystego krążka międzykręgowego, ale o dość dużym nasileniu, ale tak na prawdę nie ma wskazówek co do ucisku przepuklin na korzenie nerwowe (wskazanie do operacji). Taki stan jest względnym wskazaniem do leczenia operacyjnego. Wszystko zależy od dolegliwości jakie powoduje ta patologia w zakresie kręgosłupa. Ostateczną decyzję w tej sprawie powinien podjąć neurochirurg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka

Do Klaudii: Kludio jężeli możesz to opisz mi Twój pobyt w szpitalu tj* jakie miałaś znieczulenie, jak długo trwała operacja itp. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedz bo boje sie trochę tego wszystkiego. Będę konsultowana u neurochirurga z WAM-U w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×