Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przewlekły ból pod łopatką przy guzkach Schmorla


Gość Johny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 2 miesięcy odczuwam ból pod prawą łopatką podczas oddychania (nasila się). Czuję jak by to był jakiś krwiak lub siniak wewnątrz. Ból pojawił się któregoś dnia po powrocie z pracy. Przez pierwsze kilka dni ból był nie do zniesienia i z trudem usypiałem, później zatrzymał się na etapie opisanym na początku i trwa do dziś. Dodam jeszcze, że dużo ćwiczyłem i mogłem również się przeforsować (akrobatyka i głównie brzuszki). Po paru godzinach siedzenia w pracy bolą mnie plecy i ból jest bardziej odczuwalny. Byłem już 3 razy u lekarza i 4 razy na zabiegu rehabilitacyjnym elektrostymulacyjnym (który również nie pomógł). W przychodni za pierwszym razem lekarz stwierdził, że ponaciągałem sobie jakieś włókna lub mięśnie i dał mi lek przeciwbólowy (ketanol) oczywiście bezkusteczny, za drugim razem dostałem jakieś leki rozkurczowe na mięśnie, które również nie zdały egzaminu. Za trzecim razem skierował mnie do specjalisty na badanie i teraz jestem po prześwietleniu kręgosłupa w odcinku piersiowym, z którego wynika iż mam *blaszki sąsiednich trzonów nierówne z obecnośią niewielkich gózków Schmorla, niewielką esowatą skololiozę kręgosłupa piersiowego, osteofity na przednich krawędziach trzonów kręgowych, obraz rtg może odpowiadać stanowi po przebytej poronnej postaci choroby Scheuermanna*. Czytałem już sporo na ten temat i sam już nie wiem czy to może być jakieś *zatłuszczenie wątroby* czy też jakaś cięższa kontuzja związana z kręgosłupem? Bardzo mi zależy na wyleczeniu tego obrzęku ponieważ bardzo przeszkadza mi w pracy i uniemożliwia trenowanie. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tatarata

Widzę, że nawet na forum nikt za darmo nie poradzi. Cóż.. polska rzeczywistość. Szkoda tylko, że na lekarza i rehabilitację z NFZ czeka się po pare miesięcy i chyba żaden racjonalnie myślący człowiek nie przestanie pracować co gorsze lekarze tak się już ustawili, że praktycznie zbywają pacjentów więc nawet za pieniądze prywatnie ciężko wtrafić na lekarza, który będzie chciał pomóc. Więcej można wyczytać w necie niż dowiedzieć się od lekarza.. śmiechu warte. Mam nadzieję, że dzisiaj go nie pobije. Pozdrawiam wszystkich i radzę uważać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam bóle pod łopatką i też nie wiem jak sobie z tym poradzic.biore leki na rozlużnienie miesni i poltaren i czasami ketonal.Mi promieniuje między łopatkami raz po prawej stronie i po lewej.a czasami kłuje.Miałem rehabilitacje i za bardzo nie pomogło.Nie wiem co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×