Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny przy dotyku różowy guzek w okolicy pochwy


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Dzień Dobry 3 dni temu zauważyłam dziwny guzek lekko różowawy koło pochwy wchodzi on na włoski łonowe. jest twardy i troszeczke boli przy dotykaniu wielkości 5mm a nawet mniej, nie przeszkadza mi on ani nie sprawia dyskomfortu. Pierwszego dnia był on twardy i można było go poczuć palcami, 2 dnia zmalał a 3 dnia mogłam ledwo co go poczuć dziś mija 4 dzień i zauważyłam że się zwiększył. Może ma to związek z seksem? Uprawiałam sez właśnie 1 dnia gdy to zauważyłam i 4 gdy to się pojawiło. czy może też jakieś podrażnienie? czy też uczulenie? używamy z partnerem prezerwatyw pleminkobójczych po których mam lekkie uczulenie (szyczpie mnie w środku pochwa) ale nigdy nie pojawiał się żaden guzek.może też od golenia mijesc imtymnych? Nie chcę iść do ginekologa ponieważ mam paniczny strach przed lekarzami, dostaję ataków paniki szczególnie przed ginekologami (jeszcznie nigdy nie byłam), gdy słysze tą nawet nazwe przechodzą mnie dreszcze i jest mi nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinnas sie zglosic do lekarza... ja tez bylam i sie okazalo, ze to wcale nie jest takie straszne. Jedynie to Ci da pelny obraz wiedzy, a poki co dbaj o jeszcze wieksza higiene i miejmy nadzieje, ze Ci przejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kobieta

Aleksandro nie martw się. Miałam podobną sytuację. Jest to guzek na zewnątrz. Przy znieczuleniu ogólnym usuwają. Ja po zabiegu, po godzinie, wróciłam samodzielnie do domku. Material pobierany jest , jak w każdym tego typu przypadku. Pojdz, nie martw się. bo pozniej boli , i przeszkadza. Pozdrawiam, i nie czekaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kobieta

A co do higieny mojej przedmówcy, nie zgodzę się. Fakt, higiena jest podstawą, ale to nie jest przyczyna chorobowa. Przykro się czyta kiedy kobieta pisze kobiecie o higienie. Wszak o tym wiemy, bowiem nie tylko miejsca intymne wymagają higieny. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Wiecie co? Ten guzek znika i się pojawia. Ale przez ostatni tydzień nie widzę go *) więc chyba przeszło. może chodziło o węzły chłonne :) na szczęście nie musze iść do ginekologa brrrr *) dziękuje wam dziewczyny za odpowiedzi :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×