Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadciśnienie wrotne


Gość Mirka

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialabym bardzo prosic o porade lekarza, bylabym bardzo wdzieczna. Mam 25 lat i od kilku lat nadcisnienie wrotne. Mialam tez 5 lat temu zylaki przelyku, ale zostaly opaskowane na endoskopii. Moj problem polega na tym, ze od jakiegos czasu mam bole w okolicach watroby i zaczely mi sie pojawiac drobne fioletowe zyly, zwlaszcza z prawej strony watroby i biegna wzdluz zoladka i wpustu. Niewiem czy moga to byc zylaki? i co robic? te zylki kolo watroby pojawiaja sie bardzo czesto i znikaja. Pozatym mam zmiane naczyniowa na dwunastnicy, stale powiekszona watrobe i sledzione, a w morfologii mam stale zanizone plytki krwi i biale cialka krwi. Sledziona rowniez bardzo mi doskwiera, szczegolnie po jedzeniu albo wted kiedy czuje ze musze zalatwic potrzebe fizjologiczna, sledziona mi wystaje na wierzch brzucha i sie uwypukla na zewnatrz od gornego lewego zebra az do lewego dolu brzucha i mnie wtedy boli. Czy wystepuje u mnie zagrozenie krwawieniem? i czy przy tych chorobach moge przyjmowac jakies leki? i czy w ogole powinnam sie leczyc czy tak to zostawic? Przepraszam, ale niemam polskich literek ani znakow na klawiaturze! Prosze o odpowiedz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy nadciśnienia wrotnego najczęściej spowodowane są marskością wątroby. Oczywiście żylaki przełyku lub żołądka w każdej chwili mogą doprowadzić do krwawienia do przewodu pokarmowego. Objawy nadciśnienia wątroby także samą marskość wątroby trzeba leczyć. Najlepiej, aby Panią zajął się hepatolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×