Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskomfort w okolicy prawej pachwiny, przepuklina?


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry nazywam się Tomek mam 17 lat . Ostatnio pracowałem dorywczo na budowie żeby zarobić troszke kasy na wakacje . Byłem pomocnikiem nosiłem wiadra z zaprawą itd ogólnie ciężkie rzeczy . Od kilku dni w okolicy prawej pachwiny wyczuwam taki nieokreslony dyskomfort czasami lekko pobolewający . Wielokrotnie sprawdzalem naciskajac palcem okolice z ktorych pochodził ból nic nie znajdywałem . Wczoraj znalazłem małą kulkę ktorą mogę jakgdyby dowolnie obracac w prawo lewo do gory dolu jednak jest ona w jednym miejscu po prostu Gdy jej dotke ucieka na rozne strony. Po przecyztaniu wielu postów na temat Przepukliny jestem prawie pewny ze ją mam . Chciałbym się dowiedzieć do mam teraz zrobić zarejestrowac się do chirurga ? co on wtedy zrobi zdiagnozuje i wyznaczy termin operacji ? wiem ze im szybciej tym lepiej ale znając polskie realia bede musiał długo czekac... Boję się operacji i jezeli można proszę powiedzieć mi co lekarz będzie robił ile będe musiał być w szpitalu i po jakim okresie będe mógł wrocić do SPortu ( siłownia ) przestałem chodzić gdy zacząłem odczuwać bóle . Z góry dziękuje Panu za udzielenie odpowiedzi być moze moje pytania będą dla Pana banalne ale proszę mnie zrozumieć , bardzo się boje.. ; (

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz przepuklinę. Operacja jest jedyną metodą jej leczenia. Rzeczywiście, im szybciej tym lepiej. Powinieneś zgłosić się do Poradni Chirurgicznej w celu wyznaczenia terminu zabiegu. Musisz mieć skierowanie od lekarza POZ. Musisz też być zaszczepiony na wzw B. Nie wszystkie szpitale mają długie termny oczekiwania na zabieg, niektóre przyjmują pacjentów *od ręki*. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu podpajęczynówkowym lub ogólnym, o tym decyduje anestezjolog. Sam zabieg nie jest zbyt skomplikowany. Pobyt w szpitalu to zwykle 3-4 dni. Do sportu możesz wrócić po około 3 miesiącach po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×