Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zniesiona lordoza lędźwiowa i dehydratacja krążków międzykręgowych


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:) Mam 18 lat. Kilka dni temu miałam wykonane badanie MR dostałam wyniki i niestety nie wiem co mnie czeka a wizytę u specjalisty mam umówioną dopiero za tydzień. Chciałabym dowiedzieć się czy konieczna będzie operacja czy wystarczy rehabilitacja. A oto wyniki: Zniesiona lordoza lędźwiowa. Dehydratacja krążków międzykręgowych L3-L4 oraz L5-S1. Obniżenie wysokości przestrzeni międzykręgowej L3-L4. Na tym poziomie szeropodstawna tylna lewostronnie lateralizująca przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej ściany worka oponowego. Na poziomie L4-L5 szeropodstawna tylna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej ściany worka oponowego i ze spłyceniem zachyłków bocznych. Na poziomie L5-S1 tylna centralna przepuklina krążka międzykręgowego z uciskiem przedniej ściany worka oponowego. Obraz stożka rdzenia w normie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki obraz MR mimo przedstawionych przepuklin jądra miażdżystego na kilku poziomach kręgosłupa nie wskazuje na ucisk korzeni rdzeniowych czyli nie wymaga taki stan leczenia operacyjnego. Wystarczająca powinna być w takim przypadku odpowiednia rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×