Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tarcie w odcinku szyjnym przy wykonywaniu ruchów skrętnych kręgosłupa


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Od dluzszego czasu mam problemy z kregoslupem. boli odkad pamietam w odcinku L-S ostatnio mam bardzo dziwne dokuczliwe uczucie,, tarcia,, w odcisku szyjnym przy wykonywaniu ruchow skretnych kregoslupa. w odcinku szyjnym nie odczuwam bolu tylko wlasnie silne uczucie tarcia co mnie baedzo niepoki.bylam u lek rodzinnego ktory z usmiechem na twrzy wysluchal mojego problemu poczym wypisal mi prochy na zmiany zwyrodnieniowe odmawiajac mi skierowania na przeswietlenie kreg. a moze to naprawde nic powaznego? dodam ze to uczucie sie nasila.. ostatnio pojawia sie rowniez ono podczas choszenia z energicznym wymachiwaniem rak.dodam ze mam lekka asymetrie bioder i boczne skrzywienie kreg. bede wdzieczna za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiedzieć na to pytanie bez bezpośredniego badania. Raczej to nic groźnego skoro lekarz nie zalecił dokładnej diagnostyki tego stanu. Oczywiście można by jednak ewentualnie wykonać zdjęcie RTG celem dokładnej oceny kręgosłupa jednak o tym musi zadecydować lekarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czesława

Raczej szukaj pomocy u lek.neurologa ,cierpie na to samo jest to bardzo powarzna ,choroba juz mam zrobiony rezonanz mag.jest bardzo dokładny a wtedy lekarz neurochirurg oraz neurolog doradzą, co dalej .NIE ZWLEKAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×