Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Odnawiająca się ziarnina w uchu


Gość isa

Rekomendowane odpowiedzi

U mojego taty ponownie zrobila sie ziarnina w uchu ( 2 lata temu byla pierwsza , operacja), za pare dni mam byc nastepna. Czy jest to choroba ktora sie co jakis czas odnawia?I dlaczego? Nadmienie ze z ucha wydziela sie od dluzszego czasu nieprzyjemny plyn polaczony z krwia. czy mozliwe jest usuniecie raz na zawsze tej dolegliwosci? Bardzo dziekuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to choroba ktora sie co jakis czas odnawia? - niestety, ale tak może się dziać, nie ma się na to żadnego wpływu I dlaczego? - jest to zmiana łagodna, nowotworowa, która może odrastać, trzeba dokładnie ją usunąć, aby zmniejszyć prawdopodbieństwo wznowy czy mozliwe jest usuniecie raz na zawsze tej dolegliwosci? - trzeba by zmianę usunąć doszczętnie, ale niestety w ucho raczej trudno mówić o doszczętności z uwagi na niebezpieczeństwo uszkodzenia narządu słuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA też miałam ziarnine dwa lata temu i miałam operacje , jednak 6 tygodni temu znowu się odnowiła i jeździłam do laryngologa aż w końcu tydzień temu wysłał mnie do szpitala , ale tym razem odbyło się bez operacji . Dzisiaj wyszłam i czuje się świetnie , mam nadzieje że juz się nigdy nie ponowi !:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sierpniu tego roku odbyłem operacje dziś znów byłem u laryngologa okazało się że mam ziarninę w uchu usunięto mi ją odrazu w zabiegowym. Miałem już dwie operacje na to ucho a za rok następna (kosmetyczna) a wycieki o przykrym zapachu to normalne przy przewlekłym zapaleniu ucha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialam pwrlakowe zap ucha i ziarnine po operacjach na dluzszy czas mialam spokoj ale znowu pojawila sie ziarnina jestem leczona kroplami robionymi za dwa tyg kontrola -mam nadzieje ze bedzie dobrze narazie ucho boli i mam zawroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem już po 4 zabiegu. 4 razy miałem ucho otwierane z powodu ziarniny na kości sutkowej koło ucha środkowego. W dalszym ciągu nie ma poprawy. Jest potężny wyciek z tego ucha. Przewód słuchowy mam max zwężony. Ból ucha to podstawa. W dodatku mam także 3 blaszki słuchowe usunięte-utrata słuchu do 80% . Jestem zakwalifikowany do 5 zabiegu ale powiedziałem sobie że już Nie. Nie poddał się żadnemu zabiegowi. Ja już mam dosyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×