Odnawiająca się ziarnina w uchu

użytkownik
isa

U mojego taty ponownie zrobila sie ziarnina w uchu ( 2 lata temu byla pierwsza , operacja), za pare dni mam byc nastepna.
Czy jest to choroba ktora sie co jakis czas odnawia?I dlaczego? Nadmienie ze z ucha wydziela sie od dluzszego czasu nieprzyjemny plyn polaczony z krwia. czy mozliwe jest usuniecie raz na zawsze tej dolegliwosci?
Bardzo dziekuje za odpowiedz

Reklama
użytkownik
stapler

Czy jest to choroba ktora sie co jakis czas odnawia?
- niestety, ale tak może się dziać, nie ma się na to żadnego wpływu
I dlaczego?
- jest to zmiana łagodna, nowotworowa, która może odrastać, trzeba dokładnie ją usunąć, aby zmniejszyć prawdopodbieństwo wznowy
czy mozliwe jest usuniecie raz na zawsze tej dolegliwosci?
- trzeba by zmianę usunąć doszczętnie, ale niestety w ucho raczej trudno mówić o doszczętności z uwagi na niebezpieczeństwo uszkodzenia narządu słuchu

użytkownik
Asia

JA też miałam ziarnine dwa lata temu i miałam operacje , jednak 6 tygodni temu znowu się odnowiła i jeździłam do laryngologa aż w końcu tydzień temu wysłał mnie do szpitala , ale tym razem odbyło się bez operacji . Dzisiaj wyszłam i czuje się świetnie , mam nadzieje że juz się nigdy nie ponowi !:)

użytkownik
Ysiak

W sierpniu tego roku odbyłem operacje dziś znów byłem u laryngologa okazało się że mam ziarninę w uchu usunięto mi ją odrazu w zabiegowym. Miałem już dwie operacje na to ucho a za rok następna (kosmetyczna) a wycieki o przykrym zapachu to normalne przy przewlekłym zapaleniu ucha

użytkownik
nata

Mialam pwrlakowe zap ucha i ziarnine po operacjach na dluzszy czas mialam spokoj ale znowu pojawila sie ziarnina jestem leczona kroplami robionymi za dwa tyg kontrola -mam nadzieje ze bedzie dobrze narazie ucho boli i mam zawroty

użytkownik
marek

Ja jestem już po 4 zabiegu. 4 razy miałem ucho otwierane z powodu ziarniny na kości sutkowej koło ucha środkowego. W dalszym ciągu nie ma poprawy. Jest potężny wyciek z tego ucha. Przewód słuchowy mam max zwężony. Ból ucha to podstawa. W dodatku mam także 3 blaszki słuchowe usunięte-utrata słuchu do 80% . Jestem zakwalifikowany do 5 zabiegu ale powiedziałem sobie że już Nie. Nie poddał się żadnemu zabiegowi. Ja już mam dosyć

Twoja odpowiedź