Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rezonans kręgosłupa piersiowego


Gość JOLA .

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Chciałabym się zapytać co pan doktor o tym sądzi. Badanie wykazało cechy pogłębienia kyfozy piersiowej .obecność licznych guzków Schmorla .Cechy zaawansowanych zmian degeneracyjnych krążków międzykręgowych. Obraz odpowiada skutkom przebycia choroby Scheuermanna. Na wys. od D6 do D12 obecne są przewlekłe , podwięzadłowe ,tylne przepukliny jąder miażdzystych na których modeluje się rdzeń piersiowy. z góry dziękuję za odpowiedź .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry mam 3 przepukliny na kregoslupie piersiowym z uciskiem na rdzen kregowa mam straszne bolesci mam juz nawet podawana morfine. teraz biore leki na depresje i padaczke ale one nie pomagaja lekarz nic ze mna nie robi w szpitalu w radomi powiedziano ze jedna przpuklina sie klasyfikuje do operacj gdy powiedzialam lekarzowi o tym z mojej miejscowosci zaczol sie smiac a nawet nie zobaczyl plyty z rezonansu. co ja mam robic????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Badanie MR kręgosupa piersiowego wykonano w sekwencjach T1-T2-zależnych i STIR w przekrojach strzałkowych osiowych. Nierowne zarysy blazsek granicznych tzronów kręgów odcinka dolnego-guzki Schmorla.Drobne osteofity krawędzi trzonów. W kręgu Th10 w tylnej częśći trzonu i nasadzie łuku po stronie lewej widoczne jest ognisko wysokosygnałowe,nie saturujące się w obrazach Fat-Sat o wymiarach ok 15x20mmi drugie ognisko 8mm w trzonie kręgu Th4 o podobnym sygnale- obraz charakterystyczny dla naczyniaków. Na poziomie Th8/Th9 centralna protruzja tarczy międzykręgowej z towarzyszącymi osteofitami tylno- bocznych krawedzi trzonów uciskają worek oponowy,bez cech ucisku rdzenia kręgowegoi bez konfliktu korzeniowego. Prawidłowy obraz korzeni nerwowych w obszarze otworów międzykregowych. Obraz rdzenia kręgowego w odcinku piersiowym prawidlowy. Co sadzi pani Dr. O tym rezonansie .Bo odczuwam ble co dziennie raz mocniej ray slabiej . Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×