Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Sterczące jądro po operacji wodniaka żylaków powrózka nasiennego


Gość Janek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 19 lat. 5 tygodni temu miałem przeprowadzoną operację przepukliny metodą Lichtenstein*a. Przy okazji zostały usunięte żylaki i wodniak z lewego jądra. Jądro nie wygląda już na spuchnięte ale gdy je dotykam od góry to jest twarde. Problem dotyczy właśnie tego jądra, ponieważ jest ono znacznie wyżej niż drugie. Jest wręcz jakby przyczepione do ciała i nie da się go *schować*(pod krocze), nieustannie sterczy. Czy to tylko stan przejściowy? Czy to stwardnienie z góry to może opuchlizna i gdy ona zejdzie to jądro zacznie swobodnie zwisać? A może coś mi tam skrócono?(czyżby mi zrobili taką krzywdę?) Bardzo będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzywdy na pewno nie. A jakaś wizyta kontrolna po tym? Myślę, że to powinno być podstawą, albo konsultacja z lekarzem przez zadanie samego pytania, jak sprawa wygląda. Jeśli miało by to tak zostać to wtedy jedynie urolog i zabieg plastyczny, jeśli taki był by możliwy po ów operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to się nie zmieni to na pewno się skontaktuję. Zależy mi jednak na odpowiedzi czy przy tego typu operacjach jest jakaś procedura że się tak skraca swobodę jądra czy raczej w taki rzeczy z reguły się nie ingeruje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gojenie takiego stanu pooperacyjnego może trwać jeszcze 3-4 miesiące po zabiegu. Dlatego w chwili obecnej trzeba spokojnie czekać na efekty gojenia się. Z reguły wszystkie te dolegliwości, które opisujesz ustępują bez interwencji chirurgicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam u mojego męża jest wodniak po operacji nasiennego i już trwa z 3lata i chodzilismy na wizytę i stwierdził że wodniak jest i nic nie wiemy co i jak z tym dalej a jądro jest jedno duże a drugie maleństwo już sami nie wiemy czy to zejdzie samo czy musimy gdzie indziej się udac.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kilka lat temu również miałem taki problem z żylakami zostałem operowania i problem znikł proszę z kontaktować się doktorem urolog z Ostrowca Św jest dobrym specjalista dr Drogosz polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×