Żylaki na jądrach pod czy nad jądrami?

u?ytkownik
Mariusz

Czy moze mi ktos powiedziec gdzie one sie znajduja?? czy pod jadrami czy nad?? i czy sie powiekszaja?? jak jest jeden to on pozniej niesie za soba kolejne??

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Nad jądrem i wyczuwa się je w formie miękkich guzowatych tworów rozmaitej wielkości.
Zwykle zastój krwi wypełnia poskręcaną żyłę jądrową powodujące jej żylakowate poszerzenie, czyli żylaki.

u?ytkownik
Mariuz

Czy jak jest jeden nieleczony to on niesie za soba kolejne?? I czy jak ktos ma je na jednym jadrze a na drugim nie to bedzie plodny??

u?ytkownik
stapler

Żylaki powrózka nasiennego powinny być leczone, gdy dają objawy lub gdy niosą ze sobą bezpłodność. Jeśli nie ma takich kryteriów leczenia nie trzeba z nimi nic robić. Jesli występują po jednej stronie prawdopodobieństwo bezpłodności jest bardzo małe.

u?ytkownik
Mariuz

Dzieki. a czy moglbys mi powiedziec jakie sa objawy tych zylakow?? skad mam wiedziec ze je mam czy cos?? bedzie mnie bolalo jadro, pachwina, brzuch?? z gory dzieki

u?ytkownik
bar

Ja znowu wyczuwam w dolnej części jądra-nigdzie o tym nie piszą.Czy to też są żylaki powrózka nasiennego

u?ytkownik
Adam

Witam!

Moje lewe jadro położone jest niżej od prawego i zanjduje się pod nim splot żył. Co to może być? Proszę o odpowiedź.
Pozdramwiam

u?ytkownik
Grzegorz

U mnie to samo jewe jądro mam niżel byłem u urologa stwierdził stan zapalny ale jak mnie badał to moszna był skurczona więć nie było widać czy mam żylaki mam pytanie jak dokładnie sprawdzić czy to nie żylaki najądrze z lewej str jest większe niż po prawej str i bardziej są wyczuwalne żyłki pod jądrem nawet jedną delikatnie widać przez mosznę pod jądrem jakby nasieniowód ok 2-3 żyłek i to te żyłki mie bolały dlatego poszedłem do urologa ja robiłem próbę z napiętymi mięśniami brzucha to nic się nie powiększało dodam że najądrze jest większe wieczorem w pozycji stojącej

Twoja odpowiedź