Naczyniak wątroby

u?ytkownik
malgorzata

Witam!!!
podobnie jak osoby tu piszące... mam naczyniaki -2. siedzą w mojej wątrobie już ponad 10 lat. oczywiście jak Wam mówią lekarze trzeba zrobić kontrolne TK oraz co pół roku usg. z tym naprawdę da się żyć... czasami się powiększają albo drugi się robi. podobno naczyniaki lubią być parami. WAŻNA INFORMACJA: uważajcie.. żeby się nie uderzyć w wątrobą!!! jeden z lekarzy powiedział mi, że słyszał o jednym śmiertelnym przypadku z naczyniakami... przy mocnym uderzeniu ( np. w wypadku samochodowym). nie lekceważcie bólu brzucha po uderzeniu...ów lekarz powiedział ... że w takiej sytuacji mam pół godziny na zatamowanie krwawienia. starajcie się nie nosić obciskających ubrań w miejscu wątroby. naczyniaki powiększają się u pacjentów , którzy często kichają lub kaszlą. nie należy się też denerwować... w czasie zdenerwowania naczynia krwionośne ( w tym naczyniaki) kurczą się... co sprzyja powiększeniu naczyniaków- po rozkurczeniu. oczywiście są metody likwidowania naczyniaków, ale zabiegi takie wykonuje się gdy rozmiary naczyniaka są duże lub jest ich dużo.
głowa do góry... damy radę... pozdrawiam :)

Reklama
u?ytkownik
kalba

Witam.Ja nie mam naczyniaków ale wykryto je u mojego męża i to aż 4.
Najgorsze jest to że ciągla nie mamy pewności czy to nzczyniaki czy guzki złośliwe.Najpierw USG nie dało 100% pewności,zlecono tomografię,znowu nie ma pewności i teraz czekamy na rezonans.Już bym chciała mieć pewność że to te naczyniaki i odetchnąć.Mąż ma jeszcze powiększoną wątrobę i śledzionę.Czy to normalne przy naczyniakach?

u?ytkownik
UlaW

Od okolo roku mam wzdęcia ,wrażenie jakby za chwię miał mi pękność brzuch.W grudniu2009 zroiłam USG wynik-poszeżone PŻW okoł 10mm.,przeznaczenie do dalszej diagnozy.Lekarz pierwszego kontaktu powiedział rak brodawki Vatera.W marcu 2009 zrobiłam badanie tomograficzne,nic takiego sie nie potwierdziło,zrobiłam badania markenów są w porządku,w czerwcu 2009 miałam zrobioną gastroskopię i coloskopię-wynik nic takiego nie potwirdziło,jednak moje dolegliwości są nadal na dodatek wyczówam guzek po prawj górnej stronie brzucha.Mam wrażenie że mam powiększony żołąde co wykluczyła gastroskopia,cały czas mam tępy ból pod prawym łukiem żebrowym,nasila się po zjedzeniu i podczas chodzenia,siedzenia.Nic mi nie dolega ani przed ani po jedzeniu jak leżę,mam jeszcze raz zrobić badanie kontrolne USG,może ktoś maiał podobne obiawy i już jest spokojny że nie ma nic poważnego .Może jakaqś podpowiedz co jeszcze w tej sytuacji robić jakie badania.Jeszcze o bardzo istotej rzeczy zapomniałam ,a mianowicie po prawej stronie brzucha w okolicy żołądka wyczówam pod palcami jakieś zgrubienie .pozdrawiam

u?ytkownik
Basia

Witam Ula ja także wyczuwam małe zgrubienie tylko że po prawej stronie tuz pod żebrami,ostatnio nie mogłam spac na prawym boku ból dokuczał mi w nocy,byłam u lekarza zrobilno mi USG i powiadzieli że to zgrubienie to nic tylko tłuszczak i nie nalezy sie tym przejmowac,wykluczono tez woreczek żólciowy ,dostalam tylko tabletki przeciw bólowe,na razie przeszło ale to zgróbienie pod żebrem spędza mi sen z powiek ....pozdrawiam

u?ytkownik
anna

Witam ja dziś po zrobieniu USG napisano.Wątroba nie powiększona,prawidłowej echogeniczności, z dwoma ogniskami hyoperechogenicznymi o wymiarach 24x19mm i 9mm o jednorodnej strukturze wyglądającymi na naczyniaki,martwi mnie to że jest napisane wyglądającymi a nie że to na pewno naczyniaki,dodam jeszcze że nie miałam żadnych bóli i nić do tej pory mnie nie boli już zaczynam sie martwić

u?ytkownik
Dorota

Witam ja mam zaledwie 17 lat a od 5 lat leczę się na naczyniaka.Miał on 3 cm a teraz ma 10 cm i dalej mam wizyty co pół roku u swojego onkologa. Nalezy się kontrolować z jedzeniem i uważać na jakiekolwiek uderzenie w brzuch. Owszem też lekarz mi powiedział że można od tego umrzeć gdy naczyniak pęknie -ponieważ jest to wylew do środka. Ale żyję i w sierpniu jadę na kolejne badania.

u?ytkownik
Dorota

Anno nie musisz mieć bóli. Pojedziesz do onkologa i tam najprawdopodobniej zrobią CI Tomografię Komputerową i po tym będziesz wiedziała czy to na pewno naczyniak .

u?ytkownik
jola, 2009. 07. 06

Od roku wiem o naczyniaku wątroby o średnicy 25 mm. Dzisiaj robiłam kontrolne USG. W opisie stwierdzono: naczyniaka w badaniu dzisiejszym nie znaleziono.- Co można o tym sądzić? Czy ktoś miał podobną sytuację?

u?ytkownik
Ewita

Skąd biora się takie naczyniaki. Dwa tygodnie temu byłam na usg jamy brzuszneji. Mam naczyniaka 1,3cm średnica. Pani, która robiła usg powiedziała, ze nie ma się co martwić, tylko należy kontrolować. A jaktu się nie martwićskoro to ma w nazwie nowotwór!!!!

u?ytkownik
Aga

Mam naczyniaka watroby któty ma 66mm do ilu milimetrow rosnie??? i jaka stosowac diete przy naczyniaku??? martwie sie:( co mam robic??

u?ytkownik
Czarna

Widzę, że większość z nas ma naczyniaki na prawym płacie wątroby, od czego to zależy i w ogóle skąd one się biorą ? Leżałam w szpitalu z powodu bóli i zawrotów głowy, nudności i bólu żołądka* miałam ostre zapalenie dwunastnicy- dziś wyszłam ze szpitala i jestem jeszcze bardziej chora - podczas badania USG stwierdzono u mnie widoczne hiperechogeniczne ognisko 10mm mogące odp. naczyniakowi, lekarz nie kazał się tym martwić, więc po co faszerował mnie na oddziale lekami uspokajającymi skoro to nic poważnego?

u?ytkownik
sylwia

Kochane babeczki z naczyniakami skoro lekarze mówią nam żeby się tym nie martwić tylko to kontrolować to może mają rację

u?ytkownik
naczyniak

Kilka podstawowych informacji o naczyniakach wątroby (dla tych co jeszcze nie znaleźli)
1. to nie są nowotwory złośliwe
2. one rosną, nawet do względnie gigantycznych rozmiarów (np 20cm!!!).
3. rozmiar naczyniaka nie jest najwiekszym problemem - najważniejsze jest jego umiejscowienie. to z niego wynika to czy powoduje bóle oraz czy konieczne jest leczenie chirurgniczne z powodu ucisku na drogi żółciowe lub blokowania innych funkcji wątroby
4. nie jest poddawany natychmiastowej operacji jeżeli nie zagraża życiu (groźba pęknięcia, upośledzenie funkcji wątroby) dlatego, że operacje wątroby są bardzo wycieńczające dla organizmu (zwykle dość krwawe, bo organ jest mocno ukrwiony)
5. tak jak większośc z Was pisze - z naczyniakiem da się żyć bez obawy o własne istnienie.
6. zdecydowanie powszechne jest występowanie więcej niż jednego naczyniaka na wątrobie

u?ytkownik
Damaran

Witam wszystkich. Pierwszy raz korzystam z tego forum i chciałbym zaczerpnąć informacji, jak ma się naczyniak w 7 segmencie wątroby (podtorebkowo) do zespołu Gilberta?

Ma 16mm, Gilberta stwierdzono jakieś 8-9 lat temu - mam 24 lata - a problemy z Gilbertem zaczęły się jeszcze ze 2-3 lata wcześniej. Wszystkie wyniki w normie (pod kątem Gilberta i wątroby) poza bilirubiną (1,8 !!! ale to i tak super wynik bo zwykle miałem 2,5 w górę).

Ogólnie czuję się bardzo dobrze, uprawiam sporty także wytrzymałościowe, pijam alkohol, paliłem. Jem zdrowo ale nie odmawiam sobie niczego. Brzuch ma się dobrze. Pamiętam że kiedyś na podżebrzu czułem pewien dyskomfort, ale mineło i zapomniałem. Dziś byłem na USB i stwierdzono tam naczyniaka 16 mm.

O ile o tym co to jest i co sie z tym robi już się naczytałem, to chciałbym usłyszeć jak to się ma do zespołu Gilberta. Czy jest jego rezultatem? Czy mam się obawiać czy nie? USG miałem robione dawno temu ale nic nie stwierdzono wtedy.

Moja mama niestety miała nowotwór piersi, na szczęście usunięty i wyleczony. Nie chciałbym zakończyć w szpitalu z jakimś przeszczepem.

u?ytkownik
Bożena

Witam, od czterech miesięcy wiem, że mam naczyniaka w obrębie prawego płata wątroby - 7,1 x 6,3 cm. Żadnych dolegliwości, ALAT, ASPAT, GGTP, AFP,CEA w normie.
Profesor zajmujący się przeszczepami wątroby doradził mi cykliczne kontrole USG, p/c anty HCV (zapalenie wątroby typu *C*), ważne szczepienie WZW B i na wszelki wypadek AFP, CEA.
Martwi mnie jednak ostatnio otrzymany dodatni wynik przeciwciał przeciwjądrowych (ANA) - jego już *wysoko* skonsultować nie jestem w stanie. Doczytałam, iż to oznacza, że organizm zwalcza własne komórki - *chore komórki?* - więc może ma to jednak związek z tym naczyniakiem, a nie z czymś o czym jeszcze nie wiem...