Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiany włókniste i drobnoguzkowe płuca o charakterze zmian poswoistych


Gość Ada

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o odpowiedź bo odchodzę od zmysłów, a już kilka godzin siedzę na internecie i nie mogę nic znaleźć. Otóż wynik dotyczy RTG klatki piersiowej. Oto on: Guzowate poszerzenie lewej wnęki płucnej. Pola płucne o wyraźnie nasilonym rysunku podścieliska w polach dolnych* łukowate zacienienie w prawym kącie przeponowo-sercowym-cień lipomatozy? Zmiany włókniste i drobnoguzkowe w polu górnym płuca prawego o charakterze zmian poswoistych. Wydatna także wnęka prawa. Sylwetka serca w granicach normy: aorta wydłużowa, umiarkowanie rozgięta i silnie wysycona. Przepona gładka. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Bardzo Pana proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojące jest opis guzowatego poszerzenia wnęki płuca lewego co może być podejrzane o proces nowotworowy. Cień lipomatozy to raczej tylko podejrzenie łagodnego przerostu tkanki tłuszczowej. Zmiany włókniste i drobnoguzkowe odpowiadają zmianą poswoistym czyli świadczącym o prawdopodobnym przebytym zapaleniu gruźliczym płuc. Z wynikiem trzeba pilnie skonsultować się z pulmonologiem. Zapewne konieczne będzie wykonanie TK płuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Ado, mam podobny problem. wczoraj odebralam wynik kontrolnego badania pluc z opisem specjalisty radiologa: *Drobny(ok. 4 mm) w polu gornym pluca prawego-zmiana dobrze wysyconyposwoista. Z internetu wyczytalam ze to prawdopodobnie gruzlica i to byc moze gruzlica drog moczowych gdyz w badanie kontrolne moczu wykazalo bardzo liczne bakterie mimo ze nie odczuwam zadnego dyskonfortu przy jego oddawaniu. Jestem przerazona!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×