Zmiany włókniste i drobnoguzkowe płuca o charakterze zmian poswoistych

u?ytkownik
Ada

Bardzo proszę o odpowiedź bo odchodzę od zmysłów, a już kilka godzin siedzę na internecie i nie mogę nic znaleźć. Otóż wynik dotyczy RTG klatki piersiowej. Oto on:
Guzowate poszerzenie lewej wnęki płucnej. Pola płucne o wyraźnie nasilonym rysunku podścieliska w polach dolnych* łukowate zacienienie w prawym kącie przeponowo-sercowym-cień lipomatozy? Zmiany włókniste i drobnoguzkowe w polu górnym płuca prawego o charakterze zmian poswoistych. Wydatna także wnęka prawa. Sylwetka serca w granicach normy: aorta wydłużowa, umiarkowanie rozgięta i silnie wysycona. Przepona gładka. Kąty przeponowo-żebrowe wolne.
Bardzo Pana proszę o pomoc...

Reklama
u?ytkownik
stapler

Niepokojące jest opis guzowatego poszerzenia wnęki płuca lewego co może być podejrzane o proces nowotworowy.
Cień lipomatozy to raczej tylko podejrzenie łagodnego przerostu tkanki tłuszczowej.
Zmiany włókniste i drobnoguzkowe odpowiadają zmianą poswoistym czyli świadczącym o prawdopodobnym przebytym zapaleniu gruźliczym płuc.
Z wynikiem trzeba pilnie skonsultować się z pulmonologiem. Zapewne konieczne będzie wykonanie TK płuc.

u?ytkownik
Ada

Bardzo dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

u?ytkownik
Bosia

Pani Ado, mam podobny problem. wczoraj odebralam wynik kontrolnego badania pluc z opisem specjalisty radiologa: *Drobny(ok. 4 mm) w polu gornym pluca prawego-zmiana dobrze wysyconyposwoista. Z internetu wyczytalam ze to prawdopodobnie gruzlica i to byc moze gruzlica drog moczowych gdyz w badanie kontrolne moczu wykazalo bardzo liczne bakterie mimo ze nie odczuwam zadnego dyskonfortu przy jego oddawaniu. Jestem przerazona!!!!!!

Twoja odpowiedź