Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prośba o interpretację wyników badań (ból w prawym podżebrzu)


Gość Kacper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, bardzo proszę o interpretację moich wyników badań. Dostałem na nie skierowanie od lekarza gastrologa po tym jak zacząłem odczuwać kłucie i czasami chwilowe pobolewania w prawym podżebrzu. Kolejną wizytę mam 10 lutego ale wiecie jak to jest kiedy się czeka w niepewności i z bólem to kilka dni wydaje się wiecznością. MORFOLOGIA KRWI leukocyty 4,7 erytrocyty 5,5 hemoglobina 15,8 hematokryt 46 mcv 83 mch 29 mchc 34,7 płytki krwi 214 limfocyty % 34, 1,6 tys/&#371*l neutrofile % 56 2,60 tys/&#371*l rdw-cv % 13 pdw 16 fl mpv 10 fl ROZMAZ KRWI METODĄ SCHILINGA gran. segmentowane 60% gran. kwasochłonne 1% limfocyty 37% monocyty 2% OB 7 mm/h Kreatynina 0,79 mg/dl eGFR *60 ml/min/1,73m2 Glukoza 78 mg/dl GGTP 31 U/l AST 22 U/l ALT 25 U/l CRP 0,05 mg/dl BADANIE MOCZU mocz jasny żółty, przejrzysty ciężar właściwy 1,027 g/ml pH 5,0 glukoza nieobecna ketony nieobecne Urobilinogen 0,2 mg/dl Bilirubina, białko, azotyny, erytrocyty, leukocyty - NIEOBECNE OSAD MOCZU nabłonki płaskie nieliczne leukocyty 0-1 pasma śluzu d liczne Od miesiąca jestem na diecie, jem tylko rzeczy gotowane lub pieczone, nic smażonego, biorę DICOFLOR 60, mam siedzący tryb życia, ale staram się ruszać (basen 2x w tygodniu + chodzę kiedy tylko mogę, ograniczam jazdę samochodem). Żadnych niepokojących innych objawów nie mam, wszystko jest ok, nie mam zawrotów głowy, nic mnie nie boli, jem normalnie, beztłuszczowo, piję rumianek, herbaty ograniczam, kawy nie piję. W marcu 2009 miałem usuwany ze skóry pleców rak podstawnokomórkowy skóry. Jedynym niepokojącym objawem jest to kłócie w prawym podżebrzu, pojawia się na chwilę niespodziewanie i znika, odczuwam to jako krótkie ukłucie, swędzenie *od środka* Serdecznie dziękuję za profesjonalną interpretację wyników badań, która być może uspokoi mnie nieco do czasu kolejnej wizyty u gastrologa. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki badań laboratoryjnych są prawidłowe. Objawy, które Pan opisuje mogą być spowodowane zwykłym nerwobólem (samoistnym podrażnieniem nerwu obwodowego). Trzeba także rozważyć wykonanie USG jamy brzusznej lub/i gastroskopię. O tym musi zadecydować gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gdyby występowały jakieś zmiany nowotworowe to byłyby widoczne w powyższych badaniach laboratoryjnych krwi, moczu i prób watrobowych??? Do lekarza idę 10 lutego więc pewno jakies usg będzie grane, bo coś o tym wspominał. Jednak pytam bo ciut mam stracha przed wszelkiego rodzaju nowotworami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie myśleć od razu o nowotworze z powodu takowych dolegliwości. Badania laboratoryjne i Pana objawy w żaden sposób nie sugerują procesu nowotworowego. Proszę się uspokoić. Na podstawie samych badań laboratoryjnych nigdy do końca nie można wykluczyć nowotworu, lecz w bardzo silny sposób korelują one z tą chorobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja też uważam że pańskie badania są prawidłowe,nie ma co panikować! w odpowiedzi na zadane pytanie,tak jeśli byłby to nowotwór to byłoby to widać po wynikach badań chociażby po OB ,które zazwyczaj jest dość wysokie i z reguły dwucyfrowe.Tymczasem pić meliskę i nie podwajać sobie strachu,pozdrawiam serdecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×