Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kiedy podwyższona temperatura jest odbiciem patologii w organizmie?


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Piszę tutaj ponieważ mam trochę dziwne pytanie. Wzrost tempmeratury ciała towarzyszy stanom chorobowym w organizmie, np stanom zapalnym. Czy jeśli tempratura jest podwyższona na ok. 37,5 a jednocześnie białko agresywne w organizmie jest ujemne oraz ob na poziomie 2, to czy ta podwyższona temperatura jest odbiciem jakiejś patologii w organizmie? Może to jakiś rak? :( U mnie tak jest od roku i nikt nie wie co mi może dolegać. Proszę o jakąś poradę. Z góry bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura nie jest wysoka, można nawet powiedzieć, że to taka górna granica normy. Na pewno należy skalibrować swój termometr w aptece lub kupić specjalistyczny, nowy, czuły termometr. Celem pogłębienia diagnostyki określić poziom hormonów tarczycy we krwi. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący. Wątpię jednak, że ta temperatura jest obajwem jakiejś choroby przy prawidłowym CRP i OB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, które bardzo mnie meczy.Czy podwyzszona temperatura do 37,3 w ciagu dnia moze byc wynikiem stresu? Temperatura spada wieczorem do ok.36,7 i rano jest równiez nizsza 36,4 - 36,6. Mam 25 lat, jestem osoba wrazliwa( moze nawet nadwrazliwą),czesto sie denerwuje, a ostatnio to zyje w ciągłym stresie. Wmawiam sobie najgorsze choroby, przez tą temperature, przez to wszystko mam zimne i spocone dłonie, boli mnie glowa i mam problem z jedzeniem ( nie moge sie do niego zmusic). Rodzina zauwazyła, ze *zle wygladam*. Zrobilam badania krwi . Wszystkie wyniki w normie, mocz rowniez w porzadku. Proszę o jakas rade, co mi moze byc? czy to nerwica? z gory dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×