Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel śledziony i powiększony płat wątroby


Gość Dominik lat 29

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominik lat 29

Witam serdecznie. Mam na imie Dominik. Otoz pragne zwrocic sie z pytaniem i prosba o porade dotyczaca sledziony oraz watroby. Mianowicie trzy tygodnie temu wykonalem badanie TK jamy brzusznej, po ktorym stwierdzono u mnie torbiel sledziony oraz powiekszony lewy plat watroby stykajacy sie ze sledziona oraz z widocznymi w watrobie zmianami o wielkosci 6mm i 8mm, tzw. naczyniakami. Wielkosc watroby poza tym prawidlowa. Dodatkowo wykonalem badanie krwi pod katem bilirubiny, ktore jest w normie. OB takze niskie, bo wynoszace 2. Pragne zapytac, czy powiekszony plat watroby moze miec zwiazek ze wspomniana torbiela lub tez naczyniakami i czy usuniecie sledziony bedzie konieczne. Pozwole sobie jeszcze tylko nadmienic, iz nie odczuwam w zwiazku ze zmiana na sledzionie zadnego bolu w lewej czesci jamy brzusznej, natomiast dosc ostry i promieniujacy bol, takze podczas wykonywania skretow tulowia zlokalizowany jest w prawym boku. Boje sie, ze jest to bol watroby, choc ze slyszenia wiem, ze watroba nie boli. Prosze raz jeszcze o mozliwie subiektywne zdiagnozowanie mych przypadlosci i ewentualne zalecenie dalszych poczynan. Pozdrawiam, Dominik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak duża jest ta torbiel śledziony? Przedstawione wyniki nie kwalifikują do wykonywania jakiegokolwiek zabiegu. Powiększony płat lewy wątroby to zapewne taka odmiana anatomiczna, niewielkie naczyniaki w wątrobie (bardzo małe wymagają tylko obserwacji - co około 1 rok USG jamy brzusznej). Powiększenie lewego płata wątroby i naczyniaki to niezależne sprawy nie korelujące ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×