Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przecięcie nerwów palca wskazującego


Gość Bogdan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.Kilka tygodni temu mialem wypadek,mianowicie przecialem sobie dlon od srodka ostrym nozem.Po wizycia na pogotowiu lekarz zalozyl mi 9 szwow w srodku zszywajac miesnie i 7 na zewnatrz dloni zszywajac skore.Po 4 tygodniach dokladnie wczoraj mialem operacje na to reke poniewaz nie czuje wogole palca wskazujacego tejze dloni.Wszystkie inne czuje.i interesuje mnie mianowicie jak, albo na czym polegala ta operacja ?? wiem ze mieli za zadanie pozszywanie mi tych przecietych nerwow celem odzyskania czucia w tym palcu.Ale przecierz nerwy sa tak cienkie ze nie da sie ich pozszywac?! przeciez one sa grubosci wlosa, i zastanawia mnie jak oni to pozszywali??? Poki co nie odzyskalem czucia w tym palcu ale lekarz powiedzial ze to moze potrwac kilka dobrych miesiecy zanim odzyskam czucie.Chcialem o to zapytac lekarza dzis przyz zmianie opatrunku ale nie moglem poniewz lekarz nie mial zbytnio czasu z powodu ilosci pacjentow.Wiec z gory dziekuje za jakies rozjasnienie mi tej sytuacji w miare pana mozliwosci.Pozdrawiam Bogdan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nerwy zszywane są odpowiednio cienkimi szwami. Można zszywać je koniec do końca lub łaczyć ze sobą za pomocą wstawki z innego nerwu. Regeneracja może faktycznie potrwać parę miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×