Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmiażdżona, rozrośnięta kość ogonowa


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!mam pytanie dotyczace kosci ogonowej.U kazdego czlowieka zakonczona jest ona owalnie,jest zaokraglona.U Mnie jest ona rozrosnieta tworzac jakby ksztalt trojkatapo obu stronach znaduja sie jakby dodatkowe kosci.Czy jest to normalne czy wymaga jakiejs konsultacji osobistej?Nie mialam nigdy zadnego wypadku,raczej nie sprawia Mi to problemu w zyciu codziennym,czasem po prostu bol przy kladzeniu sie na plecach.Bede bardzo wdzieczna za odpowiedz.Dodatkowo mam jeszcze pytanie dotyczace kostki u stopy.Mianowicie bylam u lekarza ogolnego,ktory stweirdzil,ze musze wybrac sie do ortopedy,poniewaz moj staw w nodze wysunal mi sie i noga schodzi Mi sie do srodka.Rzeczywiscie ,da sie znacznie zauwazyc dwie kostki na jednej nodze,jest to bolesne,nogi czesto Mi puchna.Czy bedzie potrzebna operacja czy na czym polega proces wsuwania stawu na swoje miejsce?dziekuje slicznie za odpowiedzi na Moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka odmiana anatomiczna kości ogonowej może występować, nie jest to żadna patologia. Co do stopy trudno mi pisać co się może dziać bez badania. Być może wystarczy tylko korekcja ustawienia kości stopy za pomocą specjalnych wkładek do butów. O wszystkim zadecyduje ortopeda po badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×