Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kości ogonowej


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka

Kilka miesiecy temu spadlam ze schodow i potluklam sobie kosc ogonowa. Bol byl silny, nie moglam lezec plasko, siedziec nawet na miekkiej kanapie i normalnie chodzic, jedynie malymi kroczkami. Myslalam ze po czasie wszystko wroci do normy, jednak nie do konca tak sie stalo. Nadal odczuwam niewielki bol podczas siedzenia, lezenia lub napiecia miesni posladkowych. Zauwazylam tez, ze kosc lekko wystaje a skora w tamtym miejscu zmienila kolor, jest brazowo- sina. Jestem pewna ze przed upadkiem tak to nie wygladalo. Lekarz rodzinny stwierdzil, ze wszystko jest w normie, zadne dodatkowe badanie nie jest potrzebne, a zeby uniknac bolu powinnam poprostu siedziec prosto aby unikac nacisku na kosc. Ale jakos mnie to nie uspokoilo. Czy jest mozliwe zwichniecie lub przesuniecie owej kosci? Moze jednak powinnam udac sie do specjalisty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić dokładnie bez badania stan obecny miejsca stłuczenia. Musi Pani zdawać sobie sprawę, że takie stłuczenie goi się bardzo powoli (miesiącami) i okresowo nawet po wygojeniu może dawać dolegliwości. Skoro lekarz rodzinny nie widzi potrzeba wykonywania dodatkowych badań to zapewne wszystko jest w porządku. W razie wątpliwości może się Pani oczywiście jeszcze w tej sprawie skonsultować z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×