Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Choroba Crohna i przetoka jelitowa


Gość Robert W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od 9 lat choruje na Crohna.W Październiku miałem wykonaną kolonoskopię i zostala potwierdzona choroba plus do tego doszła przetoka jelitowa.Zażywam Pentasę, i mam dziwne objawy takie jak wypadanie lub łamanie się owłosienia na nogach. Lekka wysypka przeważnie na kończynach rąk i nóg a tak że na brzuchu czasami.Do tego dochodzi objaw białego nalotu na języku i dziwnego nalotu na wargach od wewnatrz i błony policzków jamy ustnej.Co do przetoki Gastrolog stwierdził że u mnie choroba Crohna przebiega łagodnie więc na razie nic nie będziemy robić z tą przetoką.Krążę od lekarza internisty, dermatologa i laryngologa ze stwierdzeniem takim że to uczulenie,opryszczka, kandydoza. Szpikowany jestem różnymi lekarstwami jak alertec,fluconazole,nystatyną,heviran.Sam już nie wiem co mam robić bo objawy nie ustępują.Proszę o pomoc co to może być lub gdzie po prostu mam się udać :(( dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie powinienem zrobić badania choćby prywatnie by dowiedzieć się co mi dolega.czy to może być od Crohna lub przetoki ? Czy możliwe że dolega mi coś innego ? Zapomnialem dodać jeszcze że mam dziwne odczucie jakby od lewej strony gardła coś mi się lało( przyrost śliny) laryngolog stwierdził że nic nie widzi, internista stwierdził że to kandydoza. bardzo proszę o pomoc objawy mam od sierpnia. Badania krwi i Crp wychodziły dobrze w normach.także badanie moczu ogólne. Zapomniałem dodać że mialem dwa razy wyciągany kamień z lewej nerki ( kamica nerkowa) w 2004 i nie odczuwam żadnych bólów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Wraz z chorobą Crohna występować mogą inne schorzenia (kamica dróg moczowych) i predyspozycje np. do grzybicy. Trudno powiedzieć czy to grzybica czy objaw choroby Leśniowskiego-Crohna. Być może problemem jest niewłaściwe stosowanie leków lub zbyt krótki czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina

Cześć!!...mam 25 lat i od 10 choruje na Crohna.Musze przyznać,że nie spotkałam się z takimi objawami jak Twoje a mam bardzo dużo znajomych i przyjaciół z tą chorobą.Nikt z nas nie ma białych nalotów ani też wysypki ale za to przetoki ma prawie każdy z nas i to różnego rodzaju,np.okołoodbytnicze,brzuszno-jelitowe czy między pętlami jelit.Mogłabym więcej pomóc gdybym wiedziała gdzie się do tej pory leczyłeś.Wiem,że przy chorobie Crohna moga zachorować inne układy.Znam przypadek gdzie przez tą chorobę wysychała chłopakowy śluzówka oka a w innym przypadku wysiadły nerki.Myśle,że pomóc może gastrolog w porozumieniu z dermatologiem i laryngologiem...wiem,że często stawiają ostateczna diagnozę po wspólnych konsultacjach.Życzę zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×