Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne i zaczerwieniona skóra


Gość bartekcivic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartekcivic

Witam ostatno zauwazylem ze po lewej stronie szyji mam na wezle chlonnym guzek wielkosci groszku(jest ciezko wyczuwalny musze go dobrze poszukac zanim go wyczuje palcami. obok lewego migdla jakby dotykac przez skore szyji mam tez powiekszony drugi wezel. Nie przechodzilem ostatnio zadnej infekcji ani choroby. Mam zdiagnozowany zespol jelita drazliwego i refluks. Pojechałm do radiologa aby zrobil mi badanie usg tyh wezłow. Oto opis tego badania. Gruczol tarczycowy bez odchylen. W obrebie szyji po stronie lewej, w polowie długosci za tylnym brzegiem miesnia mostkowoobojczykowosutkowego nieco powiekszone wezły chlonne o charaklterze odczynowym, wiekszy o wymiarach 22.5x10,5 powiekszony wezel chlonny widoczny w sasiedztwie niezmienionej slinianki podzuchwowej. Dodam ze mam czasami zaczerwieniona skore pod tym wezlem chlonnym obok migdala - takie czeerwone plamy , czasem znikaja. Dodam ze robilem badania krwi i ob mam 1 i morfologia tez idealna. Ostatnimi czasy mam dziwne suchosci w gardle(tylko w nocy jak sie przebudzam) i jak wtedy polykam sline to mnie szczypie. Dodam ze przy dotyku te wezły chlonne specialnie nie bola, tylko tak dwa, trzy razy dziennie ogolnie pobolewaja(tak cierpna) ale jako calosc a nie tylko te guzki pojedynczo. Najbardziej jak chodze po dworze na zimnie dluzszy czas to cala lewa stron szyji mnie boli. Waze 108 kg. mam 27 lat. Nie trace na wdze , wrecz ostatnio wciaz tyje. Nie miewam goraczek. Co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekcivic

Dodam ze dzis wieczorem na tym zaczeriwnieonym na powiekszonym wezle chlonnym szyjnym(obok lewego migdala) , ktore przy dotyku mnie bolalo i szczypalo(skora szczypala, nie wezel). na srodku tych zaczerwien powychodzily biale punkty chyba z ropa wygladaja jak ropnie czy wrzody. i Szczypia i kuja jak doktne.... czy to rak*? chlonniak? czy jakies zakazenie bakteryjne? dodam ze mam maluskiego ledwo wyczuwalnego guzka pod lewa pacha wielkosci 3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekcivic

Od ostatniego czasu mam powiekszone wezly chlonne na szyi. Mam malego guzka z lewej strony obok slinianki i z prawej strony mniejszego. Pod lewa pacha tez mam jednegow iekosci groszku. Wydaje mie sie ze nie przechodzilem zadnej infekcji . Bylem na usg i lekarz powiedzial mi ze te wezly sa powiekszone odczynowo. Robilem badanie krwi , ob wyszlo 1, morfologia tez ok, Mam refluks moze to jego sprawka? ostatnio zauwazylem ze w nocy wstaje i gdy polykam sline to boli bo mam wysuszone gardlo. Rano odchrzakuje rope a czasem bardzo gesta sline. Czasami jak wezme glebszy oddech to mam lekki kaszel. Ostatnio na jednym z powiekszonych wezlow chlonnych(ten obok slinianki) na skorze wyszlo mi zaczerwienienie ktore jak dotkne boli(szczypie) po dwoch dniach na na srodku tych czerwonych plamek powychodzily mi biale punkciki jakby z ropa ktorych nie idzie wycisnac tak jak zwyklego pryszcz i troche pobolewaja przy dotyku. Po pacha wyszla mi podobna czerwona chrosta z bialym punkcikiem na srodku. czasami mam uczucie jakbym mial gule w gardle gdy przełykam sline albo pije jakis napoj. Jedzenie przechodzi mi przez przełyk bez problemow. Czy to moze byc gronkowiec? Mialem robione pol roku temu badanie kalu na pasozyty ale gronowca rozponaje sie chyba z wymazu z gardla ? czy od gronkowca moglyby byc powiekszone wezly chlonne?(dodam ze te wezly bola czasem tak kluja)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę w tej sprawie skonsultować się z laryngologiem. Najczęściej przyczyną powiększonych węzłów chłonnych szyjnych są stany zapalne w jamie ustnej i górnych drogach oddechowych (zapalenie przyzębia, gardła, migdałków - być może na podłożu paciorkowcowym lub gronkowcowym). Musi Pan być bezpośrednio zbadany i zdiagnozowany. Trudno stawiać jakiekolwiek diagnozy przez internet w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×