Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból całej ręki


Gość Jolanta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Bardzo proszę o pomoc,bo naprawdę nie mam sie juz gdzie udać.Odwiedziłam 25lekarzy i zaden mi nie pomógł a wręcz przeciwnie ,patrzyli sie na mnie jak na jakąś chipochondryczkę.Zacznę od tego,ze 8 marca 2010 r bedzie 3 lata jak cierpię,zażywam różne leki i nic.Otóż zaczęło się od obrzęku prawej dłoni w nadgarstku,później zaczęła mnie boleć ręka w ramieniu,w barku i w ogóle cała.Jak bolała tak boli ,i jak była opuchnięta tak dalej jest.Robiłam rtg płuc-ok,dedimery-ok,crp-ok,usg piersi-ok,usg reki-niewielki wysięk w kaletce podbarkowej,rtg kręgosłupa szyjnego-zwyrodnienie.Brałam olfen,febrofen,smarowałam heparyną,ostatnio uzywam doraźnie dip-rilif,który chyba najbardziej mi pomaga.Byłam nawet u homeopaty i nic.Zaznaczę równiez,że w badaniach posiewowych(ale robionych z innej przyczyny) wyszedł mi gronkowiec złocisty,A w miedzy czasie przed problemem z ręka miałam w dole pachowym ropnia/brałam augmentin/i ropień znikł.Późnie znów miałam ropnia,którego lekarz chirurg mi nacinał.I jeszcze jedno,przed problemem z ręką,miałam duzo cięzkiej pracy,a jestem osoba praworęczna wiec duzo ta reka wykonywałam.Jeszcze jedno,pracuję również duzo przy komputerze.Bardzo proszę o jak najszybszą odpowiedź,o jakąkolwiek poradę,bo już opadam z sił i sama się zastanawiam jaki lek zazyć by choć trochę ta opuchlizna zeszła i minął ból.Nie zazywam leków przeciwbólowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy i wywiad chorobowy mogą świadczyć o przeciążeniowej naturze dolegliwości. Radziłbym w tej sprawie odwiedzić Poradnię Rehabilitacyjną. Najlepszym leczeniem takich dolegliwości są zabiegi fizykoterapeutyczne, które dobierze odpowiednio Pani lekarz rehabilitant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciała się z Panią skontaktować, ponieważ mamy chyba podobny problem. Mam 40 lat, a obrzęk mojej ręki trwa od 1994roku. Zauważyłam go po prawie całonocnym przepisywaniu pracy magisterskiej. Obrzęk i ból ręki nasila się podczas jakiejkolwiek infekcji. Ręka robi się czerwona, występują podskórne grudki, nie mogę nią nawet ruszać. Ból jest nie do opisania. Ja też byłam u wielu lekarzy, brałam najróżniejsze leki i zabiegi. Nic nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×