Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolonoskopia z anestezjologiem


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Panie doktorze w środę mam mieć wykonaną kolonoskopię. W ubiegym tygodniu przeziębiłem się - miałem katar i kaszel. Na chwilę obecną (poniedziałek) mam tylko lekki suchy kaszel. Temperatury nie mam. Do badania pozostało mi 2 dni. Czy w związku tym ten suchy kaszel to jest przeciwskazanie do badania pod narkozą? Mam być usypiany na kilknaście minut na czas badania. Po wybudzeniu powiedzieli mi, że będę musiał poleżeć od 15 do 45 minut. Mam następujące pytania: - Czy jak będę miał jeszcze taki kaszel to czy zostanę uśpiony? Jak duże jest to przeciwskazanie? - Będę intubowany? - Będę oddychał sam czy przez jakieś urządzenie? - Czy jak będę w narkozie to mogę wtedy kaszleć? Coś się wtedy może stać podczas badania? - Czy mogę zastosować np lek Thiocodin na zatrzymanie kaszlu i zostać uśpiony? - Jakie są przciwskazania do brania innych leków (np antybiotyków) i uśpienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Pana trudno mi odpowiadać na te pytania bez badania, a poza tym nie jest to pytanie chirurgiczne (portal zajmuje się chirurgiczną problematyką). Ciężko mi odpowiadać czy można Pana znieczulać czy też nie nie badając chociażby gardła. Decyzję w tej sprawie podejmie anestezjolog badając Pan przed kolonoskopią. Raczej suchy, słabo nasilony kaszel nie powinien być przeciwwskazaniem. Badanie wykonuje się w znieczuleniu krótkim dożylnym i nie wymaga intubacji, ale zawsze taką ewentualność trzeba uwzględnić w czasie znieczulenia. Będzie Pan sam oddychał tylko powietrzem podawanym przez maskę (z dodatkiem tlenu). Antybiotyki może Pan przyjmować co do innych leków w dzień przyjęcia wstrzymałbym się z ich stosowaniem. W czasie znieczulenia zniesiony jest odruch kaszlowy, dlatego nie będzie Pan na pewno kaszlał. Musi Pana zbadać anestezjolog i zadecydować czy nadaje się Pan do znieczulenia czy też trzeba będzie odroczyć kolonoskopię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×