Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

In oligobioptate - carcinoma ductale infiltrativum


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Wynik badania histopatologicznego: Oligobiobsja piersi prawe - In oligobioptate - Carcinoma ductale infiltrativum. Wynik badania immunohistochemicznego: 1. marker: ER estrogen receptor wynik: (+++) komentarz: (+++) w ok. 70% komórek neo. IS 3 PS 5 TS 8 /status dodatni/ 2. marker: PGR progesteron receptor wynik: (+++) komentarz: (+++) w ok. 80% komórek neo. IS 3 PS 5 TS 8 /status dodatni/ 3. marker: HER2 komentarz: (1+) To są wyniki biopsji mojej mamy (przepisałam wszystko z kartki). Lekarz zalecił natychmiastową chemioterapię i operację. Guz ma powyżej 3cm. Ostatnie badanie krwi mama robiła w grudniu 2008r. i wszystko było w normie (żadnej podwyższonej liczby WBC). Proszę o odpowiedż: czy jest to naciekający rak sutka? Czy na podstaiwe tego badania można przewidzieć rokowania na wyzdrowienie? Czy jest to nowotwór łagodny czy zlośliwy? proszę o interpretację ww. wyników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie na język polski brzmi: Rak przewodowy naciekający. Jest to nowotwór złośliwy, o dużej złośliwości histopatologicznej. W chwili obecnej trzeba ściśle przestrzegać zaleceń onkologicznych (duże możliwości terapeutyczne w skutek wrażliwości nowotworu na hormony). Trudno w chwili obecnej na podstawie tylko tych wyników oceniać rokowanie. Obecnie mama musi przejść wstępną chemioterapię (często guz znacznie się po takim leczeniu zmniejsza) i następowe leczenie operacyjne. Dopiero po wynikach leczenia chemioterapeutycznego i po wynikach pooperacyjnych będzie można z duża dokładnością przewidzieć rokowanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elżbieta

W 1995 r.miałam raka przewodowego naciekającego sutka II stopnia.Przeszłam operację usunięcia sutka , później chemioterapia no i leczenie hormonalne * Nalwadex *. Minęło tyle lat a ja żyję choć lekarz nie dawał mi nadziei. Mam jeszcze dużo innych schorzeń . W 1995 r. kiedy zapytałam lekarza onkologa aby dla pocieszenia i nadziei na wyzdrowienie podał mi statystykę to na 10 kobiet 7 umiera . Na koniec rozmowy powiedział *A może znajdzie się pani w tym przedziale *. No i się znalazłam pozdrawiam wszystkie Amazonki i życzę zdrowia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×