Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ursofalk,inne leki a refluks żółciowy


Gość agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Po gastroskopii wyszedł mi refluks żółciowy plus zapalenie nadżerkowe śluzuówki żołądka (błona śluzowa trzonu umiarkowanie przekrwiona z kilkunastoma wybroczynkami wyznakowanymi hematyną. w okolicy przedodźwiernikowej śluzówka silnie przekrwiona z kilkunastoma wybroczynkami wyznakowanymi hematyną i aftowymi nadżerkami - reszta w normie, bez helicobatera). gastrolog zapisał helicid i ursofalk. przy czym miałam bad na wszystkie cholersterole i wyszły one: cholesterol 137 (130-200),trójglicerydy 60 (30-150),HDL 46 (45-80),LDL 83 (60-130).jedynie co to ze w morfologii wyszlo że mam płytek krwi 150 a norma od 180tys. miałam usg jamy brzuszn. i tk i kamieni żółciowe nie wyszły.od dłuższego czasu jestem na diecie niskotłuszczowej i lekkostrawnej. na ursofalku piszą że przy wrzodach nie można brać, no a zapalenie nadżerkowe to chyba podobnie?w dodatku po helicidzie i controlocu miałam biegunki i inne objawy alergiczne. poza tym kwas podchodzi mi czasem aż po oczy i gardło-takie mam wrażenie. czy brać jakieś multiwitaminy poza tymi lekami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ursofalk jest naturalnym kwasem żółciowym, zapobiega tworzeniu się kamieni oraz bierze udział w rozpuszczaniu już istniejących. Choroba wrzodowa faktycznie jest przeciwwskazaniem do jego stosowania, ale w Pani przypadku są to niewielkie nadżerki. Wartość płytek 150 tys. jest prawidłową wartością. Odnośnie witamin, naljepiej zapytać o to swojego lekarza prowadzącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×