Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dolegliwości po zabiegu usunięcia guza podskórnego


Gość Alicja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Ponad tydzień temu miałam przeprowadzony zabieg usunięcia podskórnego guza z przedramienia.Powiedziano mi, że jest to nerwiak.Czekam teraz na wynik badania histopatologicznego.Wszystko było w porządku, rana się goiła, tak jak lekarz zalecił codziennie zmieniam opatrunki stosując Neomecinę i Polidynę.Jednak zauważyłam iż rana lekko pękła i jest zaczerwieniona.Ręka boli mnie bardziej niż zwykle, czuję pieczenie w środku, wzdłuż ręki aż do nadgarska, nawet delikatne dotknięcie podrażnia skórę, jest to bardzo nieprzyjemne uczucie.Nie mogę także wyprostować ręki, ani wykonywać żadnych nagłych ruchów gdyż odczuwam wtedy silnie *rwący* ból. Chciałabym uzyskać pomoc od Państwa i dowiedzieć się, czy to są normalne dolegliwości po zabiegu, czy jednak może powinnam wybrać się do lekarza jeszcze przed zdjęciem szwów?i czy nerwiak może być złośliwy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nerwiak zwykle jest niezłośliwym nowotworem, który powstaje z osłonki nerwowej lub włókien nerwowych. Dobrze udać się już teraz na wizytę kontrolną. Zmiany, które zostały opisane musi obejrzeć lekarz, który wykonywał zabieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Alicja

Witam. Dziękuję za odpowiedź do mojego poprzedniego pytania. Tym razem chciałabym prosić o przetłumaczenie wyniku badania histopatologicznego: Schwannoma, excisio completa. Lekarz wykonujący zabieg, kazał mi udać sie z wynikiem badania do poradni onkologicznej i powiedział, że muszę być pod obserwacją, czy to może być nowotwór złosliwy? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam obraz także lentigo simplex-jest to nowotwór niezłośliwy,ale należy obserwować.Umnie też jast lekko rozognione i pielegniarka żałowała,że zdjęła szwy,nie wiem czemu.Mam mieć jeszcze 3 podobne do wyciecia lecz kolejno a nie na raz.Życze zdrówka i pozytywnego nastawienia,hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×