Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból bioder i kręgosłupa


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mój tato od wielu lat uskarża się na duże bóle bioder, promienujące do pośladków i kręgosłupa. Od roku utrudnia mu to poruszanie się. Tydzień temu wykonał zdjęcie rentgenowskie, ale bardzo boję się, że po opisie zdjęcia trzeba będzie wykonać jakąś operację (tato ma 70 lat). Do ortopedy jesteśmy zapisani dopiero na grudzień...
"Lewoboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego. Zmiany zwyrodnieniowo-twórcze na przednio-bocznych krawędziach trzonów kręgów lędzwiowych. Aorta brzuszna zmieniona miażdzycowo. Zmiany zwyrodnieniowe tzw osteofity na częśćiach kostnych obu stawów biodrowych na panewkach, krętarzach i spojeniu łonowym."
Co to oznacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się q rwa kulszowa .. szkoda ze tak późno się zabrał chłopak . ćwiczenia rozcierające i wzmacniające ( na łydki, uda , biodra i mięśnie tylne kręgosłupa tzw prostowniki )  z pewnością by pomogły. mój  dziadek ma to samo i ja tez chyba genetycznie w młodym wieku. ciężka praca i brak czasu i rozciągania nie pomagają niestety. mój ma 91 lat wiec trochę za późno na działania . tutaj jeszcze jest nadzieja . pozdrawiam Jack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to rwa kulszowa to na pewno pomogły by ćwiczenia z fizjoterapeutą i dobrze dobrane zabiegi np. laser, krioterpia, fango czy ultradźwięki. Jeśli zależy Ci na szybkiej wizycie to polecam Alto w Gdańsku jeśli jesteś z trójmiasta lub okolic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×