Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamanie strzałki i uszkodzenie więzozrostu


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 16 sierpnia doznałem wypadku w wyniku czego złamałem kość strzałkową oraz uszkodziłem więzozrost. 

22 sierpnia miałem operację w której usztywnili mi kość oraz zablokowali więzozrost. Mam blaszkę na kości strzałkowej w której znajduje się 6 śrub w tym 2 śruby blokujące staw skokowy. Wtedy dostałem informację, iż wyjmowane śruby blokujące staw będę miał po około 6-8 tygodni.

8 października, czyli około 7 tygodni po operacji miałem robione zdjęcie kontrolne w wyniku czego lekarze podjęli decyzję, iż za kolejne 2 miesiące będę miał robioną operację, a aktualnie nie mogą mi tego wyjąć, ponieważ nie ma zrostu kości strzałkowej. 

I pytanie do Was, jaka może być przyczyna tego, iż kość się nie zrosła ? Mi osobiście na myśl przyszło to, iż albo czasami występują tego typu powikłania, nie mam jakiegoś minerału w organizmie lub podczas operacji kość była źle dociągnięta i miała za dużą przerwę

W załączeniu przesyłam zdjęcie rentgenowskie, pierwsze z dnia 16 sierpnia, natomiast drugie zdjęcie z kontroli z 8 października.

1e8fa12cc3d8eb24med.jpg

bef51430a82e46d0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×