Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kostki


Gość Jan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jakiś długi czas temu podczas gry w koszykówkę stanąłem bardzo krzywo ( zamiast płasko stopa, to na zewnętrznej stronie). Usłyszałem i poczułem wyraźnie chrupnięcie. Odrazu usiadłem i dostałem lód żeby obłożyć to miejsce. Po 20min schchladzania przebrałem się i poszedłem do domu. Po schodach, autobusem, po nierównych chodnikach w wielkich bólach doszedłem. Ból był tak niemiłosierny ze trudno było stać pod prysznicem. Po 3dniach ból ustąpił lecz opuchlizna oraz &#8222*czarne&#8221* zabarwienie całej dolnej części stopy utrzymało się ponad miesiąc. Moje pytanie brzmi co to było? Czy coś poważnego? Czym mam mieć powody do obaw? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam ! Myślę, że na pewno warto udać się do fizjoterapeuty. Uraz skrętny stawu skokowego - inwersyjny - często wiąże się z naderwaniem/uszkodzeniem więzadeł/torebki stawowej w bocznej części stawu skokowego. Fizjoterapeuta oceni deficyty ruchomości, stabilności tego regionu. Podpowie co można zrobić z tymi nieprawidłowościami. Po miesiącu czasu proces gojenie się tkanek jest już zaawansowany ale na pewno można poprawić stabilność tego regionu żeby w przyszłości uniknąć kolejnego skręcenia. Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×