Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uderzenie twardym przedmiotem w dłoń


Gość Lea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj tj. 26.09. grając ze znajomymi w badmingtona, dostałam rakietą (tą boczną częścią) w dłoń lewą. Pojawił się okropny ból, że nie byłam w stanie ruszać ręką, ale żeby nie robić zamieszania, odczekałam parenaście sekund i grałam dalej.. Nie byłam na pogotowiu. Spuchło mi to miejsce trochę, pojawiła się krew pod skórą, rozlała się trochę i miejsce uderzenia czerwone. To jest tak jakby miedzy kością kciuka a palca wskazującego na ok. 3 cm. Smaruje maścią żywokostową, przykładam lód, ale boję się czy sobie czegoś nie uszkodziłam. Dodam, że dłoń mam szczupłą zawsze, więc tym bardziej się boję, że coś mi pękło. Obrzęk nie jest wielki już. Miejsce twarde z jakimś wgłebieniem jak czuję. Dodatkowo boli mnie dłoń, gdy ruszam palcami i jak dotknę lekko skóry to czuję jakby taki prąd mi przechodził. Bardzo proszę o radę i pomoc, co to może być. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kingagosztyla

Puty nie bedzie chociaz rtg to jak mozna to ocenic? Napewno jest stluczenie zeze wzgledu na kwiak i bol, moze byc pekniecie struktury kostnej lub stawowej, a nawet zlamanie... w takim wypadku zazwyczaj kieruje sie na sor albo chciaz przychodnie, robi sie zdjecie, nastawia i unieruchamia na okreslony czas.. stan niezdiagnozowany moze prowadzic tylko do pozniejszych problemow. Kosci sroddloni sa dosc malymi, takie uderzenie moglo wywolac najprawdopodobniej pekniecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jutro mam wynik rtg odebrać. Wg wskazań lekarki kupiłam lioton1000 , ale po nim jest jeszcze gorzej ... posmaruje i piecze.. zmyłam to i nie jestem w stanie prawie w ogóle ruszyć ręką, bo przerażający ból.. ogólnie to słabo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×