Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bardzo Krzywy Bark Po Artroskopii


Gość Gizzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem nawrotowe zwichniecie barku 5maja 2017 roku bark został zooperowany artroskopowo. Założono mi 3 kotwice zalecenia lekarza były 6 tygodni chodzenia w ortezie oklady z lodu itp. Po sciagnieciu ortezy zaczolem rehabilitacje prady, magnetronik laseroterapia cwiczenia, ruchomosc reki po cwiczeniach sie poprawila oceniam ja na jakies 65% w tym momencie lecz kiedy podnosze reke na wysokosc okolo 80/90 moj operowany bark jest bardzo niesymetryczny wydaje sie byc wyzej o jakies 10 centymetrow , wyglada to bardzo nieciekawie, niestety nie moge tu wrzucic zdjec, do lekarza na kontrole jade dopiero 22 sierpnia wiec nie wiem czy jest to normalne, reki nad glowe nie podniose poniewaz mnie boli.. prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz_Synergia_Chorzów

Witam. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka. Jedną z nich może być dalej obkurczona torebka stawu ramiennego lub ograniczona ruchomość stawu łopatkowo żebrowego. Nie wiem czy mówi Pan o ruchu odwiedzenia czy zgięcia natomiast niezależnie od tego przy tym kącie ruchu, o którym Pan wspomniał ruchomość łopatki musi być pełna. W pierwszej kolejności należałoby ocenić ruchomość właśnie stawu łopatkowo żebrowego. Przy takiej ilości informacji i przy braku możliwości zbadania póki co tyle mogę podpowiedzieć. Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam ten sam problem, jestem po artroskopii barku od końca lutego jestem na rehabilitacji. Bark idzie do góry, najgorzej jest przy podnoszeniu bokiem , uniosę bark tylko do kąta 90 st, łopatka dziwnie ustawiona polecacie jakieś ćwiczenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×