Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Prosze o pomoc z odczytaniem MR


Gość Jeronimo

Rekomendowane odpowiedzi

Kifotyczne ustawienie odcinka C ze szczytem na poziomie C3/C4.Obniżona wysokośćkrążków miedzykręgowych w odcinku C5-C7. Krążki międzykręgowe umiarkowanie uwypuklone ku tyłowi,głównie na C6/C7 (centralno-prawoboczna protruzja do 3 mm dochodząca do rdzenia kręgowego).Niewielkie zwężenia kanałów korzeniowych w odcinku C5-C7 głównie po stronie lewej, przede wszystkim z powodu zmian strukturkostnych (drobne osteofity).Na poziomach powyżej słabo wyrażone tylne uwypuklenia krążków międzykręgowych, kanały korzeniowe w granicach normy.Zmiany zwyrodnieniowe więzadeł żółtych na C6/C7 zmniejszająprzestrzeńpłynowązardzeniową.Wymiar AP worka oponowego do7 mm.Zobrazowany odcinek rdzenia kręgowego bez ewidentnych zmian.Zwraca uwagęniski sygnałszpiku zobrazowanych struktur kostnych w obrazach T1 i T2, bez cech obrzęku w sekwencji STIR.Innych zmian nie uwidoczniono.Wnioski:Zaburzona krzywizna odcinka szyjnego z umiarkowanąspondyloząw dolnym odcinku kręgosłupa C i dyskopatiągłównie na C6/C7.zwracam sie z prośba o pomoc w przetłumaczeniu tego na język prosty Dostałem te wyniki i nie za bardzo wiem co mam począć dalej mam zanik bocznej głowy tricepsa i mięśnia klatki piersiowej Nie mieszkam w pl miałem dostać te wyniki wczoraj i iść do lekarza lecz dostałem dopiero dzis a juz jestem w uk Z góry bardzo dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×