Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Po wypadku!


Gość Grzegorz.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz.

Witam! Jestem 4 lata po wypadku i chciałbym wrócić do normalnego życia. Skończyłem niedawno 50 lat, a ten wypadek tak jakby pokrzyźował mi wszystkie plany. Wcześniej byłem bardzo aktywny- niekiedy 3 godziny na siłowni każdego dnia, dużo chodziłem, jeździłem konno. W okresie zimowym spadłem nieszczęśliwie z tyłu TIRA w momencie, kiedy chciałem zamknąć tyną plandekę TIRA. Musiałem podskoczyć, pasek się zerwał na skutek mrozu, a ja bezwładnie spadłem w dół z wysokości około 2 metrów. Na skutek upadku zerwałem sobie ręce w barku (ręce odchyliły się do tyłu i nastąpiło tak jakby wyłamanie i rozciągnięcie ścięgien). Na początku leżałem około 1 roku w łóżku i dużo spałem. Potem powoli zacząłem się poruszać. Zaczęły się pojawiać inne problemy: hipsy miednicy, kręgosłup, czasami odczuwam jek prądy nerwów schodzą mi do nóg. Problemem jest też fo, że nie zostałem zoperowany, nie miałem żadnej diagnozy. Ciało wróciło do **normalności** , jednak czuję, że kości mają tak jaby ostre krawędzie, lub wyszły z połączeń i nigdy tam nie wróciły. Ogólnie mogę się poruszać bez bólu około 10-15 metrów. Reszta na wózku inwalidzkim.Teraz pomagam trochę przy renowacji domu, pojawiają się bóle w łokciach, nadgarstkach ( one po prostu puchną). Na chwilę obecną mam partnera i chcę wrócić do normalnego życia, jak najbardziej to możliwe.Tu nawet sprawy łóżkowe stanowią problem... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×