Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy ze stawem skokowym


Gość zurek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spróbuję pokrótce opisać moją walkę ze stawem skokowym, która NIESTETY nadal trwa... Kilka lat temu skręciłem lewą stopę. Po pewnym czasie zaczęła ona boleć, strzelać i drętwieć. Lekarz mówił, że tak może być po skręceniu. Od pewnego czasu noga ta zaczęła mi jeszcze bardziej *przeszkadzać*. Często strzela, drętwieje, a z racji wykonywanego zawodu (perkusista) potrzebuje ją sprawną w stu procentach. Znowu zacząłem interesować się sprawą, wykonałem ponowne RTG. Okazało się, że mam tam ułamany tylny wyrostek kości skokowej. Wykonano artroskopię i usunięto ten odłamany fragment. Ponowna rehabilitacja iiii.......... i nic! Staw skokowy dalej boli, strzela, drętwieje. Wykonałem rezonans magnetyczny stopy, z którego opisu wynika: *Wykonano badanie MR lewego stawu skokowego w płaszczyznach cor.,trans., sag. w obrazach T1, T2 zależnych oraz PD. Brak rozpoznania i danych klinicznych. Duży wysięk wokół przyczepu mięśniowego ścięgna mięśnia zginacza długiego palucha. Niewielka ilość płynu również w stawie skokowo-piętowym i skokowo-łódkowatym. Ścięgno Achillesa i rozcięgno podeszwowe zachowane. Szpary stawowe niezwężone, pow. stawowe równe, gładkie. Cechy niewielkiej tendinopatii zwyrodnieniowej tylnej części więzadła czworobocznego i więzadła skokowo-strzałkowego tylnego.* Ortopeda, u którego się leczę i który wykonywał artroskopię, zasugerował wykonanie blokady *i powinno pomóc*. Jednak miałem już kiedyś zrobioną blokadę i nic to nie dało. Powoli zaczynam tracić nerwy!!! Czy ktoś może podpowiedzieć jakieś rozwiązanie po zapoznaniu się z opisem rezonansu? Pozdrawiam i czekam na pomoc Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×